لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۲

متهم توهین به مقدسات در پاکستان برای فرار از شکنجه از ساختمان بیرون پرید


حامیان جامعه مدنی پاکستان روز دوشنبه در حمایت از جامعه مسیحیان، در کراچی تظاهرات کردند.
حامیان جامعه مدنی پاکستان روز دوشنبه در حمایت از جامعه مسیحیان، در کراچی تظاهرات کردند.

مقامات در پاکستان مشغول بررسی گزارش های مربوط به یک فرد مسیحی هستند که خود را از طبقه چهارم ساختمانی در شهر لاهور به بیرون پرتاب کرد تا از شکنجه های هنگام بازداشت فرار کند.

این فرد مسیحی که به شدت مجروح شده، در پاکستان به توهین به مقدسات متهم شده بود.

مقامات و پزشکان می گویند «ساجد مسیح» در اثر شکستگی در پاها و فک، در بیمارستانی در لاهور تحت درمان است.

مسیح و یکی از اقوام نزدیکش ابتدا به اتهام نشر مطالب ضداسلامی در فیسبوک بازداشت شدند. آنها توسط کارشناسان جرائم سایبری «اداره تحقیقات فدرال» در دفتر اصلی این اداره در شهر لاهور تحت بازجویی قرار داشتند که مسیح روز چهارشنبه از طبقه چهارم ساختمان خود را به بیرون پرتاب کرد.

مسئولان «اداره تحقیقات فدرال» اتهام شکنجه متهم و یا آزار و اذیت او را رد کرده اند و می گوید «هیچکس به او حتی دست نزد.» آنها تاکید دارند که مسیح پس از آنکه از او خواسته شد قفل تلفنش را برای بازرسی باز کند، وحشت زده شد.

در ویدیویی که در شبکه های اجتماعی پخش شده، مسیح چندین نفر از ماموران «اداره تحقیقات فدرال» را متهم کرده است که وی را به شدت شکنجه کردند و او و آشنای نزدیکش را به تجاوز جنسی تهدید می کردند و در این زمان وی تصمیم گرفت خود را از ساختمان به بیرون پرتاب کند.

ده ها نفر از فعالان و گروه های حامی حقوق بشر پاکستان در بیانیه ای مشترکی که روز دوشنبه منتشر شد قویا رویداد پیش آمده برای ساجد مسیح را محکوم کردند و همچنین سوءاستفاده از قانون سخت کفرگویی در پاکستان علیه اقلیت های دینی این کشور را قویا محکوم کردند.

پیش از این شمار دیگری از مسیحیان پاکستان به اتهام کفرگویی تحت آزار و اذیت شدید قرار گرفته بودند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG