لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۷

هنرپیشه فرانسوی برای انتقاد از جنبش مبارزه با آزار جنسی عذرخواهی کرد


«کاترین دونوو» هنرپیشه سرشناس فرانسوی که هفته پیش از قربانیان تعرض جنسی انتقاد کرده بود، از اظهارات خود عذرخواهی کرد.

وی هفته گذشته به گروهی که شامل حدود یکصد زن فرانسوی می شود پیوست که جنبش «می تو» یا «من هم همینطور» را محکوم می کند. این گروه در نامه سرگشاده خود که در روزنامه لوموند منتشر شد، نوشته بودند مردان باید آزاد باشند که با زنان لاس بزنند.

در آن آمده بود: «تجاوز یک جرم است اما به کسی علاقه نشان دادن مصرانه به زن و یا برتر پنداری مردان جرم نیست. روابط هاروی واینستین موجب آگاهی سازی در مورد اذیت و آزار زنان، خصوصا در محیط کار شده که ضروری بود. اما دیگر از آزادی بیان سو استفاده می شود و برخی از کسانی که به تعرض جنسی متهم شده اند را با مجرمان خشونت جنسی در یک گروه قرار داده و از آنها امکان دفاع از خود را گرفته است.»

این گروه زنان فرانسوی از آزادی مردان برای ارتباط با زنان دفاع می کنند و از همین رو نامه در سراسر دنیا به بحث های جنجال برانگیز مواجه شد.

اما خانم کاترین دونوو در نامه جدیدی که روز یکشنبه در روزنامه چپ‌گرای «لیبراسیون» منتشر شد، خروج خود از این گروه را اعلام کرد.

او گفت به قربانیان اذیت و آزار جنسی ادای احترام می کند و از آنها عذر می خواهد.

او یاد آور شد که در دهه ۱۹۷۰ میلادی در فرانسه از پیشگامان حمایت از قانونی شدن سقط جنین بود. خانم دونوو خود را یک زن آزادیخواه دانست و گفت آزادیخواه باقی خواهد ماند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG