لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۰

«مارک والبرگ» از دستمزد ۱.۵ میلیون دلاری خود به خاطر تبعیض همبازی زن صرفنظر کرد


«مارک والبرگ» و «میشل ویلیامز» در نمایی از فیلم «همه پولهای جهان».
«مارک والبرگ» و «میشل ویلیامز» در نمایی از فیلم «همه پولهای جهان».

«مارک والبرگ»، بازیگر فیلم «همه پول های جهان» که برای فیلمبرداری دوباره صحنه های فیلم، یک و نیم میلیون دلار گرفت، می گوید یک و نیم میلیون دلار را به نام «میشل ویلیامز» همبازی خود در این فیلم، به سازمان «تایمز آپ» می بخشد.

او و ویلیامز بعد از کنار گذشتن «کوین اسپیسی» و جایگزین شدن او با «کریستوفر پلامر»، برای بازی در تعدادی از صحنه های این فیلم به کارگردانی «ریدلی اسکات» حاضر شدند و در حالیکه والبرگ ۱.۵ میلیون دلار دستمزد گرفت،‌ به همبازی زن او یعنی «میشل ویلیامز» تنها هزار دلار پرداخت شد.

این تفاوت حقوقی ۱۵۰۰ برابری در روزهای گذشته موج جدیدی از اعتراض را در هالیوود به همراه داشت. زنان زیادی در سالهای اخیر به کم بودن دستمزد شان به نسبت مردان معترض اند. والبرگ اعلام کرد این مبلغ بیشتر دریافت خود را به نام همبازی اش ویلیامز، به سازمان تایمز آپ بخشید.

شرکت «ویلیام موری ایندوور» که نماینده «والبرگ» و «ویلیامز» است نیز به نام «میشل ویلیامز» پانصد هزار دلار به سازمان «تامیز آپ» بخشیده است. این شرکت، پیشتر هم یک میلیون دلار به این سازمان کمک کرده بود.

«میشل ویلیامز» در بیانیه ای گفت: «اگر بخواهیم دنیایی را تصور کنیم که در آن زنان و مردان حقوق برابر داشته باشند، باید به میزان برابر در این راستا تلاش و فداکاری کنیم».

سازمان «تامیز آپ» پس از افشای رسوایی های جنسی «هاروی واینستین»، تهیه کننده بزرگ هالیوود راه اندازی شد و تا امروز، از حمایت مالی چهره های سرشناس هالیوود برخوردار بوده است. سازمان «تایمز آپ» برای قربانیان آزار جنسی که محدودیتهای مالی به آنها اجازه شکایت حقوقی نمی دهد وکیل استخدام می کند.

«همه پولدارهای جهان» بحث بر سر دستمزد برابر در هالیوود را باز کرد.

کارگردان فیلم «تمام پول‌های جهان»، ریدلی اسکات، تنها شش هفته پیش از اکران فیلم تصمیم گرفت بازیگر اصلی‌ فیلم، «کوین اسپیسی» را به دلیل اتهامات تعرض جنسی‌ با بازیگر دیگری جایگزین کند. بازیگر جدید «کریستوفر پلامر» بود، و تمامی صحنه هایی که «کوین اسپیسی» بازی کرده بود دوباره با بازی «پلامر» فیلمبرداری شد.

بعد از این تصمیم بود که دو بازیگر نقش دوم فیلم یعنی «میشل ویلیامز» و «مارک والبرگ» نیز صحنه هایی که با «اسپیسی» بازی کرده بودند را دوباره اجرا کردند.

چندی بعد، اعلام شد در حالی‌ که والبرگ برای ضبط دوباره برخی‌ صحنه‌ها یک و نیم میلیون دلار دریافت کرد، «ویلیامز» تنها هزار دلار دستمزد گرفت.

«ریدلی اسکات»، پیشتر در مصاحبه‌ها گفته بود که دست اندرکاران رایگان دوباره کاریها را انجام دادند. اما وب سایت «یوو اس‌‌ای تودی» در گزارشی، میزان درآمد دو هنرپیشه را فاش کرد و چندی طول نکشید که این خبر در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت، خصوصا به این دلیل که «میشل ویلیامز» برای بازی در فیلم نامزد جایزه گلدن گلوب شد در حالی‌ که مارک والبرگ حتی نامزد هم نشده بود.

از جمله کسانی‌ که از این تفاوت در آمد ابراز نارضایتی کرده، «جسیکا چستین» هنرپیشه سینما است.

او در توییتر نوشت: «لطفا اجرای میشل ویلیامز در فیلم تمام پول‌های جهان را تماشا کنید. او یک بازیگر خارق‌العاده و نامزد جایزه اسکار است. ۲۰ سال است در صنعت سینما کار می‌کند. لیاقت او بیشتر از ۱ درصد در آمد همبازی‌اش است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG