لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۳

عصبانیت و نفرت «اوما تورمن» از «هاروی واینستین» تهیه‌کننده متهم به تجاوز جنسی


اوما تورمن،‌ ۴۷ ساله سکوت خود را درباره واینستین هنوز نشکسته است.
اوما تورمن،‌ ۴۷ ساله سکوت خود را درباره واینستین هنوز نشکسته است.

یکی از بازیگران زن که با «هاروی واینستین» تهیه کننده جنجالی مدتها همکاری داشته،‌ سکوت خود را درباره او نشکست اما در توئیتی خشم و تنفر از او را نشان داد.

«اوما تورمن» هنرپیشه مشهور هالیوود در توئیتر خود در پیامی برای شادباش روز شکرگزاری، به همه تبریک گفت اما از واینستین به تنفر یاد کرد.

خانم «تورمن» ۴۷ ساله،‌ با «واینستین» در چندین فیلم از جمله فیلم «داستان عامه‌پسند» یا همان «پالپ فیکشن» اثر کارگردان مشهور هالیوود، کویینتین تارانتینو همکاری داشت. او به رغم توئیت تند خود، گفته هنوز برای بیان افشاگری اش درباره واینستین زود است.

خانم تورمن در توئیت خود نوشت روز شکرگزاری را به همه تبریک می گویم غیر از هاروی، تو و همدستان خبیثت. خوشحالم که رسوایی تو آرام پیش می رود چون تو ارزش یک گلوله را نداری.

خشم این بازیگر هالیوود در حالی است که «هاروی واینستین» تهیه کننده سرشناس هالیوود با دهها اعتراف و اتهام به تجاوز روبرو شده است و هم اکنون پلیس در نیویورک، لس آنجلس و لندن در حال تحقیق درباره ادعاها علیه اوست.

این تهیه کننده سینما متهم است که به ازای نقش دادن به زنان و معروف کردن شان از آنها استفاده جنسی می کرده و دهها زن گفته اند بدون رضایت،‌ او آنها را آزار جنسی داده است.

واینستین که سابقه برنده شدن دهها جایزه اسکار را دارد، از همه سمت هایش کنار گذاشته شده و سکوت اختیار کرده است.

رسوایی واینستین موجب افشاگری علیه دیگر چهره های سینمایی، هنری، خبری و حتی سیاسی شده و عمدتا زنان دیگری مدعی آزار و مزاحمت های جنسی شده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG