لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۳

حملات سایبری فروش خودرو در آمریکای شمالی را فلج کرد


هزاران نمایشگاه خودرو در سراسر آمریکای شمالی در پی حملات سایبری مکرر به شرکت سی‌دی‌کی گلوبال، ارائه‌دهنده اصلی نرم‌افزارهای فروش و خدمات خودرو، به حالت نیمه‌تعطیل درآمده‌اند.

این حملات که از روز چهارشنبه آغاز شده و تا جمعه نیز ادامه یافته، سیستم‌های حیاتی این نمایشگاه‌ها را مختل کرده و باعث سردرگمی خریداران و فروشندگان شده است.

سی‌دی‌کی گلوبال، شرکتی که نرم‌افزارهای ضروری برای تسهیل فروش، امور مالی، بیمه و تعمیرات خودرو را به بیش از ۱۵ هزار نمایشگاه در آمریکای شمالی ارائه می‌دهد، هدف این حملات سایبری قرار گرفته است.

در حال حاضر، این شرکت در حال بررسی دقیق این حملات و تلاش برای بازیابی سیستم‌های خود است.

این حملات سایبری باعث ایجاد اختلالات جدی در روند فروش خودرو شده است.

بسیاری از نمایشگاه‌ها مجبور به ثبت دستی سفارشات شده‌اند و خریداران با تأخیر در دریافت خدمات مواجه هستند. این وضعیت، نگرانی‌هایی را در مورد حریم خصوصی مشتریان و امنیت اطلاعات آن‌ها ایجاد کرده است.

شرکت‌های بزرگ خودروسازی مانند استلانتیس، فورد و بی‌ام‌و نیز تأیید کرده‌اند که برخی از نمایشگاه‌هایشان تحت تأثیر این حملات قرار گرفته‌اند، اما همچنان به ارائه خدمات فروش ادامه می‌دهند.

در حال حاضر، زمان دقیقی برای رفع کامل این مشکل و بازگشت به روال عادی مشخص نشده است. شرکت سی‌دی‌کی گلوبال از مشتریان خود خواسته است تا نسبت به هرگونه تلاش برای فیشینگ احتیاط کنند و منتظر اطلاعیه‌های بعدی باشند.

XS
SM
MD
LG