لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۳

رقابت‌های «یورو ۲۰۲۴» آلمان به دنبال تهدید اسلام‌گرایان تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می‌شود


پلیس آلمان در برلین 
پلیس آلمان در برلین 

آلمان روز پنجشنبه ۲۴ خرداد، اعلام کرد که در واکنش به تهدید گروه‌های اسلام‌گرا مانند داعش، مسابقات فوتبال «یورو ۲۰۲۴» تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان، در مراسمی که با شرکت حدود ۳۵۰ مأمور پلیس خارجی برگزار شده بود، از حضور آنها برای حفظ امنیت رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ قدردانی کرد.

او با اشاره به اینکه پلیس بر مقابله با «تهدید گروه‌های تروریست اسلامی، هولیگان‌ها، و جنایتکاران» تمرکز خواهد داشت، گفت که این بار «حملات سایبری» نیز به این مجموعه اضافه شده است.

گروه‌هایی مانند «داعش» اخیرا خواستار حمله به ورزشگاه‌های محل برگزاری مسابقات شده‌اند. به گفته وزیر کشور آلمان، نیروهای امنیتی با دقت گروه‌های اسلام‌گرا را تحت نظر دارند.

رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ روز جمعه ۲۵ خرداد، با مراسم افتتاحیه و بازی آلمان و اسکاتلند آغاز می‌شود.

انتظار می‌رود که ۲.۷ میلیون تن در ورزشگاه‌ها و حدود ۱۲ میلیون تن در مناطق ویژه هواداران در فضاهای باز این مسابقات را تماشا کنند.

مناطق ویژه هواداران در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان محبوبیت زیادی داشتند ولی با توجه به شرایط کنونی در جهان از جمله جنگ در اوکراین، خاورمیانه، و اوج‌گیری جناح راست افراطی در اروپا، شاید ازدحام انبوهی از هواداران در این مکان‌ها چالش‌برانگیز باشد.

آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان، با اعلام این‌که تبلیغات و سخنان نفرت‌انگیز در خیابان‌های آلمان قابل تحمل نخواهد بود، گفت که «عده‌ای تلاش می‌کنند این درگیری‌ها را وارد کشور ما کنند.»

حدود ۲۲ هزار مأمور پلیس روزانه برای تأمین امنیت این رقابت‌ها تلاش می‌کنند. مقامات امنیتی آلمان همچنین با شرکای بین المللی برای شناسایی تهدیدهای احتمالی همکاری می‌کنند و این کشور اقدامات بیشتری را برای کنترل مرزهای خود انجام داده است.

XS
SM
MD
LG