لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۶

واکسیناسیون کرونا برای دانش‌آموزان در کالیفرنیا اجباری می‌شود


واکسیناسیون کودکان در گروه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال در آمریکا - آرشیو
واکسیناسیون کودکان در گروه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال در آمریکا - آرشیو

کالیفرنیا اولین ایالت در آمریکا خواهد بود که واکسیناسیون کرونا را برای حضور کودکان در مدارس دولتی و خصوصی الزامی می‌کند. این فرمان می‌تواند میلیون‌ها کودک را در بر‌گیرد.

گوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، روز جمعه ۹ مهر اعلام کرد که واکسن کرونا به ۱۰ واکسن دیگری که از قبل برای دانش‌آموزان الزامی بوده است، از جمله واکسن سرخک و اوریون، اضافه می‌شود.

اگرچه معافیت از زدن واکسن به دلایل پزشکی یا اعتقادات مذهبی یا شخصی به برخی از دانش آموزان اعطا خواهد شد، اما قوانین معافیت هنوز نوشته نشده و پیش از آن باید اول مورد اظهار نظر عمومی قرار گیرد.

هر دانش آموزی که دلیل موجه برای معافیت از واکسیناسیون نداشته باشد، مجبور خواهد شد که به طور مستقل در خانه تحصیل کند.

آقای نیوسام طی یک کنفرانس خبری در یک مدرسه متوسطه در شهر سان‌فرانسیسکو، پس از دیدار با شاگردان کلاس هفتم، گفت: «ما می‌خواهیم به این همه‌گیری پایان دهیم. همه ما از آن خسته شده‌ایم.»

وی افزود: «واکسن‌ها مؤثر هستند. به همین دلیل است که کالیفرنیا در پیشگیری از تعطیلی مدارس [از بقیه ایالت ها] جلو است و کم‌ترین موارد [کرونا] را دارد.»

این فرمان هنگامی‌ که دولت آمریکا مجوز واکسن کرونا را برای گروه‌سنی جدید صادر کرد، به تدریج به اجرا در خواهد آمد.

در حال حاضر تنها کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله می توانند واکسن کرونای فایزر را با مجوز اضطراری از سازمان غذا و داروی آمریکا دریافت کنند. واکسن‌ برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله هنوز در مرحله آزمایش‌های بالینی است. ولی واکسن کرونای فایزر برای افراد ۱۶ سال به بالا مجوز دائمی دریافت کرده است.

فایزر پیشتر گفته بود که قصد دارد در پایان ماه جاری برای دریافت مجوز مصرف اضطراری واکسن کرونا برای گروه سنی ۵ تا ۱۲ سال اقدام کند.

XS
SM
MD
LG