لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۴

"جب بوش" هم از رقابت برای ریاست جمهوری آمریکا کناره‌گیری کرد


فرماندار سابق فلورید در جمع نزدیکانش توقف فعالیت انتخاباتی اش را اعلام کرد.
فرماندار سابق فلورید در جمع نزدیکانش توقف فعالیت انتخاباتی اش را اعلام کرد.

"جب بوش" فرماندار سابق فلوریدا بعد از اینکه در سومین دور انتخابات درون‌حزبی جمهوریخواهان برای کسب نامزدی این حزب نتوانست توفیقی کسب کند از ادامه رقابت کناره گیری کرد.

جب بوش ۶۳ ساله، فرزند جرج واکر بوش چهل و یکمین رئیس جمهوری آمریکا و برادر کوچکتر جرج بوش چهل و سومین رئیس جمهوری آمریکا است که در رقابت های حزب جمهوریخواه شرکت کرد.

آقای بوش در سه دور انتخابات درون‌حزبی جمهوریخواهان هرگز نتوانست جزو سه نامزد صدر باشد.

بعد از عدم توفیق در انتخابات درون‌حزبی کارولینای جنوبی، جب بوش در جمع خانواده و طرفدارانش،‌ توقف فعالیت انتخاباتی خود را اعلام کرد.

بوش شنبه شب در جمع هواداران گفت: "از این فرصت برای راه اندازی کمپین ریاست جمهوری آمریکا که قدرتمندترین اداره روی زمین است، تشکر می کنم. دوست تان دارم و لطف خداوند شامل حال تان شود."

برخی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بعد از عدم موفقیت در هر دور از انتخابات درون‌حزبی، انصراف می دهند. بخشی از این انصراف بخاطر هزینه های سنگین تبلیغات است. برخی از آنها هم خوش بین هستند بتوانند در آینده گزینه پیشنهادی نامزد نهایی حزب برای سمت معاون اولی رئیس جمهوری شوند.

دو هفته پیش بعد از انتخابات درون‌حزبی جمهوریخواهان در نیوهمپشایر،‌ کارلی فیورینا و کریس کریستی از نامزدی در انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا انصراف دادند.

دونالد ترامپ کاندیدای پیشروی حزب جمهوریخواه در اولین واکنش به کناره گیری جب بوش گفت از اینکه بقیه نامزدها کناره گیری می کنند خوشحال است چون او رای بیشتری کسب می کند.

اما برخی می گویند ممکن است با کناره گیری نامزدهایی که وابستگی بیشتری به حزب جمهوریخواه دارند و محدودتر شدن گزینه ها، دونالد ترامپ شاهد رقابت سخت تری با نامزدهای باقی مانده باشد.

در حال حاضر بعد از ترامپ، تد کروز و مارکو روبیو رقبای جدی جمهوریخواهان هستند.

بعد از چند ماه رقابت درون حزبی، با مشخص شدن نامزد نهایی جمهوریخواهان، او باید با نامزد نهایی دموکرات ها برای احراز سمت ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات نوامبر رقابت کند.

XS
SM
MD
LG