لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۹

جرج بوش در کارولینای جنوبی به کمک کمپین انتخاباتی برادرش رفت


جرج بوش، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در کمپین انتخاباتی برادرش در کارولینای جنوبی

جرج بوش رئیس جمهوری سابق ایالات متحده، برای کمک به برادرش جب بوش داوطلب جمهوریخواه نامزدی ریاست جمهوری آمریکا برای کسب اقبال بیشتر در میان ساکنین کارولینای جنوبی در کمپین برادرش حاضر شد.

گزارشها حاکی است جرج بوش ۶۹ ساله که در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ در رأی گیری مقدماتی کارولینای جنوبی و سپس در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد، در گردهمایی نورت چارلستون، در کنار برادر جوانترش حاضر شد.

انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی برای روز شنبه برنامه ریزی شده است.

حضور جرج بوش در کمپین انتخاباتی برادرش جب همان گونه که کمک و مایه دلگرمی جمهوریخواهان کارولینای جنوبی است، در عین حال ریسک به میان آمدن بحث جنگ عراق را نیز دارد. دونالد ترامپ رقیب هم حزبی جب بوش، بارها او را به دلیل تصمیم برادرش در حمله به عراق مورد حمله قرار داده است.

حمایت جرج بوش از برادرش پیش از این عمدتا در اخبار حاشیه ای انتخابات مشاهده شده و در حد اخبار مربوط به جلسات خصوصی جمع آوری کمک مالی بوده است.

این که حالا او به جریان اصلی اخبار راه یافته، ناشی از لزوم ارتقاء وجهه کمپین انتخاباتی از سوی جب بوش در کارولینای جنوبی است. جب بوش در رأی گیری ایالت آیوا ششم و در رأی گیری نیوهمپشایر چهارم شد.

نظرسنجی ها در کارولینای جنوبی نشان می دهد که جب بوش در جایگاه چهارم و پس از دونالد ترامپ، تد کروز و مارکو روبیو قرار دارد.

دونالد ترامپ میلیاردر جنجالی آمریکایی که در میان نامزدهای جمهوریخواه پیشگام است، در نظرسنجی های کارولینای جنوبی نیز مقام اول را دارد. او در مناظره نامزدهای جمهوریخواه بحث تندی با جب بوش داشت.

XS
SM
MD
LG