لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۰

با مرگ چهار مجروح دیگر شمار کشته های بروکسل به ۳۵ نفر رسید


یک دختر جوان برای قربانیان حملات بروکسل شمع روشن می کند.
یک دختر جوان برای قربانیان حملات بروکسل شمع روشن می کند.

با تایید مرگ چهار نفر دیگر، شمار کشته شدگان بمب‌گذاری های سه شنبه گذشته در بروکسل به ۳۵ نفر رسید.

وزیر بهداشت بلژیک گفت از این چهار نفر، سه نفر از عوامل حملات بودند. نفر چهارم هم یکی از مجروحان بدحال این حملات بود.

پیش از این مقام های آمریکایی تایید کرده بودند که چهار آمریکایی در میان قربانیان هستند.

همزمان با اعلام خبر افزایش تعداد کشته های حادثه بروکسل، مقام های قضایی بلژیک همچنان به دنبال عوامل این حادثه و افراد مرتبط با آنها هستند.

دادستانی فدرال بلژيک امروز بدون ذکر جزئيات بيشتر اعلام کرد حکم جلب سه مظنون ديگر را در ارتباط با بمبگذاری های هفته پيش صادر کرد. جزئيات بيشتری در مورد چگونگی ارتباط آنها با اين حمله ها هنوز منتشر نشده است.

از سوی دیگر، پلیس ضدتروریسم هلند از دستگيری يک مرد ۳۲ ساله در ارتباط با حملات پاريس خبر داده و می گويد، سه نفر ديگر هم در همين ارتباط در بازداشت دولت هلند هستند.

مسئولان فرودگاه بروکسل می گويند هنوز نمی دانند فرودگاه چه موقع قادر خواهد بود فعاليت خود را از سر بگيرد. فرودگاه زاونتن از هفته پيش و به دنبال بمبگذاری تعطیل است و کلیه پروازهای آن لغو شده است.

بر اساس گزار شهای رسيده، بروکسل پس از حضور و اغتشاش صدها نفر از کسانی که راست های افراطی معرفی شدند در گردهمایی آرام و یادبود قربانیان، روز نسبتاً آرامی را پشت سر می گذارد.

محل موقت يادبود قربانيان بمبگذاری ها همچنان پوشيده از گل و حضور مستمر مردم است.

در تظاهرات روز یکشنبه دهها نفر دستگير شدند. قرار بود این تظاهرات برای همدردی با قربانیان باشد اما حضور یک گروه افراطی راست با شعارهای ضد مهاجران و ادای سلام به سبک حزب نازی، جو مراسم را بر هم زد.

اين افراد که خود را ضدتروريسم می خوانند آنچنان فضای شهر را به آشوب کشيدند که پليس ضد شورش با شليک گاز اشک آور و لوله های آب فشار قوی مجبور به دخالت و مقابله با آنان شد.

XS
SM
MD
LG