لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۶

راست گرایان در مراسم سوگواری قربانیان حملات بروکسل شعارهای نژادپرستانه سردادند


تظاهرات ضدتروریسم و گرامیداشت قربانیان حملات تروریستی در بروکسل- یکشنبه ۲۷ مارس

خبرگزاری ها از ورود اعضای گروه های راست گرا به گردهمایی یادبود قربانیان حملات تروریستی بروکسل خبر می دهند. شبکه خبری سی.ان.ان گفت اعضای گروه های افراطی راست گرا در گردهمایی گرامیداشت قربانیان در پایتخت بلژیک شعارهای طرفداران نازی ها و مخالف مهاجران سردادند.

پلیس ضدشورش بلژیک برای جلوگیری از بروز درگیری و مقابله با تظاهرکنندگانی که شعارهای نژادپرستانه می دادند وارد عمل شد و سعی کرد با پاشیدن آب با فشار قوی، جلوی آنان را بگیرد.

یک گروه از تظاهرات کنندگان افراطی قبل از ورود پلیس، برای مدت کوتاهی صحنه آرام سوگواران در مرکز بروکسل را دگرگون کرد و مانند تماشاگران فوتبال شعار سرداده و به سبک دوران آلمان نازی سلام می داد.

"راهپیمایی علیه ترس" که برای روز یکشنبه در بروکسل برنامه ریزی شده بود لغو شد زیرا مقامات هشدار دادند این اقدام موجب اخلال در کار تحقیق می شود.

سه شنبه گذشته انفجارهای انتحاری در فرودگاه بروکسل و یک ایستگاه قطار این شهر حدود سی کشته و شمار زیادی مجروح برجای گذاشت. پلیس بلژیک در تلاش برای بازداشت افرادی است که در این حملات دست داشتند.

بازداشت ها ادامه دارد

روز یکشنبه پلیس طی ۱۳ عملیات در بروکسل ۹ نفر را در ارتباط با حملات فوق بازداشت کرد. دادستان فدرال بلژیک گفت پنج تن از این افراد بعدا آزاد شدند.

همچنین پلیس ایتالیا روز یکشنبه از بازداشت یک مرد الجزایری خبر داد و گفت این فرد احتمالا جاعل کارت های شناسایی و برگه های هویت جعلی برای مظنونان حملات بروکسل و پاریس است.

پلیس ایتالیا این فرد را جمال الدین والی معرفی کرده و گفته است به زودی او را به بلژیک منتقل می کند.

انفجارهای مترو و فرودگاه بروکسل چهار روز پس از بازداشت صلاح عبدالسلام، یکی از مظنونان اصلی مشارکت در حملات تروریستی ماه نوامبر در پاریس انجام شد. رشته حملات پاریس در یک سالن کنسرت، رستوران و استادیوم فوتبال ۱۳۰ کشته برجای گذاشته بود.

XS
SM
MD
LG