لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۳

جدال تلویزیونی ترزا می و جرمی کوربین یک هفته پیش از انتخابات بریتانیا


جرمی کوربین رهبر حزب کارگر (راست) و ترزا می رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر بریتانیا
جرمی کوربین رهبر حزب کارگر (راست) و ترزا می رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر بریتانیا

پس از یک وقفه کوتاه در فعالیت‌های انتخاباتی پارلمانی در بریتانیا به دلیل وقوع حمله تروریستی هفته گذشته در شهر منچستر، ترزا می نخست وزیر بریتانیا و رهبر حزب کارگر با شرکت در یک برنامه تلویزیونی شرکت و به پرسش‌های سخت بینندگان بدبین بریتانیایی پاسخ دادند.

به گزارش خبرگزاری آسوشتدپرس، این برنامه که دوشنبه شب برگزار شد، مناظره بین این دو رقیب عمده در عرصه سیاسی بریتانیا نبود، با این حال تفاوت سیاست‌های دو جریان اصلی سیاسی در زمینه‌های مختلف را – یک هفته پیش از برگزاری انتخابات سراسری – نشان داد.

خانم می و آقای کوربین در برنامه «نبرد برای شماره ۱۰» که از شبکه‌های اسکای نیوز و کانال ۴ پخش شد، در یک محل در کنار هم حضور نداشتند و سئوالات مخاطبان و همینطور مصاحبه کننده و چهره سرشناس تلویزیونی بریتانیا، جرمی پَکسمن، به صورت جداگانه مطرح می‌شد.

ترزا می رهبر حزب محافظه کار – که پیش از همه پرسی تابستان سال گذشته مخالف خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود و پس از آمدن به دفتر نخست وزیری مدافع آن شده است – رقیب اصلی جرمی کوربین رهبر حزب کارگر، در انتخابات پارلمانی ۸ ژوئن (هجدهم خرداد) است.

خروج از اتحادیه اروپا و چالش‌های پیش روی بریتانیا، یکی از موضوعات مهم مورد بحث در کارزار انتخاباتی بریتانیاست.

۵۲ درصد از مردم بریتانیا در همه پرسی ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند؛ رأیی که به استعفای دیوید کامرون از مقام نخست وزیری انجامید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG