لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۷

کاهش سطح هشدار امنیتی در بریتانیا همزمان با انتشار تصاویر بمبگذار منچستر


پلیس بریتانیا تصویر سلمان عبیدی، بمبگذار انتحاری شهر منجستر را منتشر کرد.
پلیس بریتانیا تصویر سلمان عبیدی، بمبگذار انتحاری شهر منجستر را منتشر کرد.

همزمان با کاهش سطح هشدار برای مقابله با تهدیدهای تروریستی در بریتانیا، پنج روز پس از حمله مرگبار به کنسرت آریانا گرانده در منچستر، کنسرتی با حضور بیش از ۵۰ هزار نفر در این شهر برگزار شد.

در این کنسرت که شنبه شب ششم خرداد تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد، گروه‌های موسیقی سرشناس از جمله شارلاتانز و بلاسمز به اجرای برنامه پرداختند.

این در حالی است که پلیس بریتانیا برای نخستین بار تصاویر مربوط به سلمان عبیدی، بمبگذار انتحاری دوشنبه شب در شهر منچستر را منتشر کرده است.

ترزا می نخست وزیر بریتانیا هم با اشاره به این که سطح هشدار امنیتی در کشور یک درجه کاهش یافته است، از مردم خواست همچنان هوشیار باشند.

نخست وزیر بریتانیا گفت: «تحقیقات ادامه دارد و پلیس و نیروهای امنیتی کماکان مشغول بررسی درباره این حمله ناگوار هستند. گرچه سطح هشدار برای مقابله یک درجه پائین آمده است، مردم باید متوجه باشند که حمله تروریستی کماکان محتمل است و برای همین همه باید هوشیار باشند.»

آریانا گرانده، خواننده آمریکایی، اعلام کرده است برای کمک به خانواده‌های قربانیان این حمله تروریستی، کنسرت دیگری در منچستر برگزار خواهد کرد. هنوز تاریخ این کنسرت اعلام نشده است.

در جریان کنسرت هفته پیش او در این دومین شهر بزرگ انگلستان، سلمان عبیدی، جوان ۲۲ ساله بریتانیایی لیبیایی تبار با منفجر کردن خود ۲۲ نفر را کشت و ۱۱۶ نفر را مجروح کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG