لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۴

یائیر لاپید: سفر جو بایدن به منطقه تاثیر زیادی بر «مبارزه با ایران» دارد


آنتونی بلینکن (راست) وزیر امور خارجه آمریکا، و یائیر لاپید وزیر امور خارجه اسرائيل رو به تصویر - آرشیو
آنتونی بلینکن (راست) وزیر امور خارجه آمریکا، و یائیر لاپید وزیر امور خارجه اسرائيل رو به تصویر - آرشیو

یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائيل، روز سه‌شنبه در تماسی تلفنی به آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، گفت که سفر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، به عربستان سعودی و اسرائیل که قرار است در هفته‌های آینده صورت بگیرد تأثیر زیادی بر منطقه خواهد گذاشت.

انتظار می‌رود تا آغاز سفر جو بایدن در ۲۲ تیر، لاپید به مقام نخست‌وزیری اسرائیل رسیده باشد.

به نوشته رویترز، لاپید و نفتالی بنت، نخست‌وزیر کنونی اسرائيل، روز دوشنبه برای انحلال دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام سراسری اقدام کردند.

بنا بر یک بیانیه وزارت خارجه اسرائیل، لاپید به بلینکن گفته است که سفر آینده رئیس جمهوری ایالات متحده «پیامدهای مهمی برای منطقه، و مبارزه با ایران، و همچنین پتانسیل بسیار زیادی برای بهبود قابل توجه ثبات و امنیت منطقه خواهد داشت.»

بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، نیز روز دوشنبه گفت که اسرائیل در حال تشکیل یک ائتلاف دفاع هوایی منطقه‌ای تحت پشتیبانی آمریکا است. او گفت که این ائتلاف می‌تواند با سفر بایدن تقویت شود.

نگرانی‌های مشترک درباره جمهوری اسلامی ایران، باعث نزدیک شدن روابط کشورهای عربی و اسرائيل شده است. اسرائيل به آن کشورها پیشنهاد همکاری دفاعی نیز داده است، اما کشورهای عرب از اظهار نظر در این باره خودداری کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG