لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۹

جو بایدن با خانواده‌های آمریکایی‌های مفقود شده در حملات حماس گفت‌وگو کرد


جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا

کاخ سفید، جمعه ۲۱ مهر اعلام کرد که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، با خانواده‌های ۱۴ آمریکایی که در جریان حملات شبه‌نظامیان حماس به اسرائیل مفقود شده‌اند، گفت‌وگو کرد.

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید، و سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا، گفت که رئیس‌جمهور و تیم او به این خانواده‌ها گفتند که مقامات آمریکایی هر کاری که می‌توانند، برای بازگرداندن این افراد به آغوش خانواده‌های خود انجام خواهند داد. کربی به خبرنگاران گفت: «آنها شهروندان آمریکایی هستند و با خانواده‌های خود به خانه تعلق دارند.»

کاخ سفید کشته شدن ۲۷ آمریکایی در حملات حماس به اسرائیل را که از شنبه گذشته آغاز شد، تأیید کرده است.

جان کربی همچنین گفت که مقامات آمریکایی برای گردآوری اطلاعات بیشتر در مورد آمریکایی‌های گروگان حماس تلاش می‌کنند. او در ادامه افزود که براساس اطلاعات موجود تعداد این گروگان‌ها «انگشت‌شمار» است.

جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید
جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی کاخ سفید

در همین حال، کاخ سفید جمعه اعلام کرد هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه سایر بازیگران منطقه‌ای در حال بررسی پیوستن به تنش‌ها برای گسترش درگیری‌های جاری بین اسرائیل و گروه شبه‌نظامی فلسطینی حماس هستند، ندیده است.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید به خبرنگاران گفت: «ما هیچ بازیگر خارجی دیگری را ندیده‌ایم که تمایل یا آمادگی برای گسترش و تعمیق این درگیری را نشان دهد.»

این اظهارات ساعاتی پس از آن بیان شد که نعیم قاسم، معاون حزب‌الله لبنان، جمعه گفت که این گروه تحت تأثیر درخواست‌ها برای ماندن در حاشیه درگیری‌های جاری بین اسرائیل و حماس قرار نخواهد گرفت.

او در ادامه افزود که حزب‌الله «کاملاً آماده» برای کمک به این مبارزه است.

XS
SM
MD
LG