لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۷

رهبر اکثریت سنای آمریکا با یک هیئت دوحزبی به اسرائیل سفر می‌کند


چاک شومر.
چاک شومر.

چاک شومر، رهبر اکثریت سنای آمریکا با یک هیئت دو حزبی کنگره در روزهای آتی به اسرائیل سفر خواهد کرد.

آقای شومر قرار است با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهوری این کشور و بنی گانتز، وزیر دفاع سابق و رهبر حزب میانه‌روی وحدت ملی این کشور دیدار کند.

دفتر چاک شومر اعلام کرده است که او در جلسات خود در مورد منابعی که ایالات متحده آمریکا می تواند برای حمایت از اسرائیل در تمامی جبهه‌ها فراهم کند، بحث و گفتگو خواهد کرد. نام سناتورهایی که همراه آقای شومر به اسرائیل می‌روند اعلام نشده است.

چاک شومر، بالاترین مقام منتخب یهودی در ایالات متحده آمریکا است.

رهبر اکثریت سنا تازه از سفری به چین بازگشته است. او در آنجا، مقامات را تحت فشار قرار داد تا حمله حماس به اسرائیل را محکوم کنند.

کنگره آمریکا در حال بررسی میزان پول و تجهیزات کمکی به اسرائیل است.

مقامات آمریکایی همچنین در حال گفتگو با مقامات اسرائیلی در مورد نوع کمک مورد نیاز برای دفاع در برابر حملات حماس هستند و در عین حال به دنبال جلوگیری از گسترش درگیری در خاورمیانه هستند.

ارتش اسرائیل به حدود یک میلیون غیرنظامی دستور داده تا شمال غزه را پیش از حمله زمینی احتمالی اسرائیل تخلیه کنند. حماس از فلسطینیان خواسته‌ تا در خانه‌های خود بمانند و در برابر اسرائیل بایستند.

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا که نخواسته نامش فاش شود گفته آمریکا در تلاش است تا گذرگاه ایمنی برای خروج غیرنظامیان از جمله ۵۰۰ تا ۶۰۰ آمریکایی فلسطینی‌الاصل ساکن غزه ایجاد کند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا و لوید آستین، وزیر دفاع این کشور نیز در روزهای اخیر به اسرائیل سفر کردند.

خبرگزاری رویترز، هدف از سفر دیپلمات ارشد دولت بایدن را تلاش برای آزادسازی گروگان‌های اسرائیلی از اسارت حماس و همچنین گفت‌وگو با اسرائیلی‌ها و مصری‌ها درباره ایجاد گذرگاهی ایمن به منظور خروج غیرنظامیان فلسطینی از غزه پیش از آغاز عملیات زمینی احتمالی اسرائیل عنوان کرده است.

XS
SM
MD
LG