لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۹

بایدن طرح تغییرات اقلیمی و مراقبت‌های بهداشتی را امضا کرد


جو بایدن، طرح مهم تغییرات اقلیمی و مراقبت‌های بهداشتی دموکرات‌ها را امضا کرد
جو بایدن، طرح مهم تغییرات اقلیمی و مراقبت‌های بهداشتی دموکرات‌ها را امضا کرد

جو بایدن، طرح مهم تغییرات اقلیمی و مراقبت‌های بهداشتی دموکرات‌ها را امضا کرد تا تبدیل به قانون شود.

او آن‌ چه را که «قطعه نهایی» دستور کار داخلی خود خوانده است، ارائه کرد‌‌ تا به این طریق، حزب خود را در فاصله سه ماه پیش از برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای، تقویت کند.

این قانون شامل مهم‌ترین سرمایه‌گذاری فدرال در تاریخ، برای مبارزه با تغییرات آب‌ و هوایی است.

رقم این سرمایه‌گذاری، در حدود ۴۳۰ میلیارد دلار برای مبارزه با تغییرات اقلیمی، کاهش قیمت داروها، و افزایش مالیات‌ برخی شرکت‌ها در طول یک دهه است و هزینه‌های داروهای تجویزی را سالانه دو هزار دلار برای دریافت‌کنندگان مدیکر محدود می‌کند.

با این طرح همچنین به حدود سیزده میلیون آمریکایی کمک می‌شود تا با تمدید یارانه‌های ارائه شده در طول همه‌گیری ویروس کرونا، هزینه بیمه مراقبت‌های بهداشتی را پرداخت کنند.

طرح مورد نظر خواستار بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری ایالات متحده برای مقابله با تاثیرات تغییرات اقلیمی است و ٣٧٠ میلیارد دلار را به تقویت انرژی پاک تخصیص می‌دهد و شهروندان آمریکایی را به خریدن اتومبیل‌های برقی تشویق می‌کند.

جو‌ بایدن، در یک «جشن امضای پیروزمندانه» در کاخ سفید با اشاره به این قانون، آن را دلیلی دانست که دموکراسی، هرچقدر زمان‌بر باشد، همچنان می‌تواند برای رای‌دهندگان در آمریکا مفید باشد.

بایدن که به‌دفعات از تضاد میان حزب خود و جمهوری‌خواهان صحبت می‌کرد، گفت: «در این لحظه تاریخی، دموکرات‌ها در این رای‌گیری در کنار مردم آمریکا قرار گرفتند و تک‌تک جمهوری‌خواهان در کنگره در کنار دارندگان منافع ویژه قرار گرفتند.»

مجلس روز جمعه این لایحه را با دویست و بیست رای در مقابل دویست و هفت رای حزبی تصویب کرد. این مصوبه چند روز قبل در سنا تصویب شد و کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری، تساوی پنجاه-پنجاه را در آن مجلس شکست.

بایدن این لایحه را طی مراسمی کوچک در اتاق ناهارخوری کاخ سفید امضا کرد اما قصد دارد جشن بزرگتری را برای این قانون، در ماه سپتامبر برگزار کند، هنگامی که قانون‌گذاران از تعطیلات به واشنگتن بازمی‌گردند.

تصویب این طرح پیروزی بزرگی برای جو بایدن محسوب می‌شود و دموکرات‌ها امیدوارند شانس آنها برای حفظ کنترل کنگره در انتخابات پیش رو را تقویت کند.

XS
SM
MD
LG