لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۰

مسافرخانه پرطرفدار برلینی به دلیل ارتباط با سفارت کره شمالی تعطیل می‌شود


روزنامه نیویورک تایمز گزارشی درباره «سیتی هاستل برلین»، مسافرخانه محبوب توریست های جوان و دانشجویان در پایتخت آلمان منتشر کرده و می گوید این مسافرخانه که در ساختمان سابق حزب کمونیست شرق برلین واقع شده، فاصله اندکی که با برخی مراکز جذاب توریستی دارد و وبسایت های «تریپ ادوایزر» و «یلپ» آن را به مسافران پیشنهاد می کنند. تنها نکته منفی این هاستل همسایگی آن با سفارتخانه کره شمالی است.

به نوشته نیویورک تایمز این مسافرخانه در دهه گذشته ماهانه ده ها هزار دلار برای دولت کره شمالی درآمدزایی کرده است اما به زودی در سایه اعمال تحریم های اخیر سازمان ملل متحد به دلیل آزمایش های هسته ای این کشور، بسته می شود.

دولت آلمان روز چهارشنبه تایید کرد به دنبال قطع جریان مالی این کسب و کار است. پیشتر رسانه های این کشور گفتند کره شمالی از یک تاجر آلمانی ناشناس، برای اداره هاستل ماهانه ۴۱ هزار دلار پول دریافت می کرد.

چند سال پس از سقوط پرده آهنین کره شمالی در یک مانور کلاسیک کاپیتالیستی، ساختمان را کرایه داد.

یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفت این ساختمان با موقعیت مکانی مرکزی، در ارتباط با تحریم های ماه نوامبر سازمان ملل متحد که هرگونه مراوده مالی و تجاری با سفارتخانه های کره شمالی را در کشورهای میزبان ممنوع می کند، بسته می شود.

نیویورک تایمز می گوید کره شمالی در اروپا چندین سفارتخانه دارد که بسیاری از آنها یادگار دوران کمونیسم هستند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG