لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۹

پیونگ یانگ: تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی «اسنادی مجرمانه» هستند


پنگ کوانگ هیوک، مقام ارشد وزارت امور خارجه کره شمالی
پنگ کوانگ هیوک، مقام ارشد وزارت امور خارجه کره شمالی

کره شمالی روز دوشنبه اقدام سازمان ملل متحد در افزایش تحریم ها علیه این کشور را محکوم کرد.

به دنبال آزمایش موشک بالیستیک و تست جنگ افزارهای هسته ای توسط کره شمالی، سازمان ملل متحد هفته گذشته از کشورهای عضو این سازمان خواست تا تحریم ها علیه آن کشور را استحکام بخشند.

بنا به گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، مقامات پیونگ یانگ قطعنامه تحریم ها علیه کره شمالی را «اسناد مجرمانه غیرقانونی» خطاب کرد که از سوی آمریکا تنظیم شده است.

سازمان ملل متحد از سال ۲۰۰۶ تحریم هایی را علیه کره شمالی به خاطر آزمایش موشک های بالیستیک و تست سلاح های هسته ای تحمیل کرده است. هفته گذشته نیز سازمان ملل متحد از کشورهای عضو خواست تا این تحریم ها را دو برابر کنند.

پنگ کوانگ هیوک، یک مقام وزارت امور خارجه کره شمالی روز دوشنبه در رسانه ملی این کشور گفت «این قطعنامه ها تشخیص داده اند که تست های هسته ای ما و فرستادن ماهواره تهدیدی برای صلح و امنیت بین الملل محسوب می شوند، اما مشکل اینجاست که چرا شورای امنیت سازمان ملل هیچ وقت مشکلی با تست های هسته ای و فرستادن ماهواره از سوی کشورهای دیگر ندارد؟»

در بیانیه ای که هفته گذشته از سوی ۱۵ عضو شورای امنیت تأیید و منتشر شد، سازمان ملل تمام آزمایش های موشکی کره شمالی در ماه گذشته را محکوم و آنها را در تخطی از قطعنامه های شورای امنیت خطاب کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG