لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۶

دیدار هنرپیشه سرشناس آمریکایی با رئیس جمهوری ا‌وکراین در روز جهانی پناهجویان


بن استیلر بازیگر مشهور آمریکایی (چپ) در دیدار با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین
بن استیلر بازیگر مشهور آمریکایی (چپ) در دیدار با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین

بن استیلر بازیگر مشهور آمریکایی روز دوشنبه، که روز جهانی پناهجویان نامیده شده‌است با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین ملاقات کرد. او به‌عنوان سفیر حسن نیت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به اوکراین سفر کرده است.

بن استیلر در این سفر ابتدا به لهستان رفت و با پناهجویان اوکراینی که به دلیل تهاجم نظامی روسیه محبور به ترک کشور خود شدند، دیدار کرد.

او سپس از طریق مرز لهستان وارد اوکراین شد و دوشنبه به مناطق مسکونی اطراف شهر کی‌یف رفت تا از نزدیک شاهد ویرانی‌های ناشی از جنگ باشد.

براساس بیانیه رسانه‌ای تارنمای رسمی ولودیمیر زلنسکی، بن استیلر همراه با کارولینا لیندهولم بیلینگ، نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در اوکراین، دوشنبه پس از دیدار از «ایرپین» با رئیس جمهور ا‌وکراین ملاقات کردند.

بن استیلر در این جلسه گفت که «دیدن این ویرانی‌ها از نزدیک بسیار تکان‌دهنده‌تر از تماشای آن تلویزیون یا شبکه‌های اجتماعی است.»

ولودیمیر زلنسکی نیز در ادامه افزود که وحشتناک‌تر از صحنه‌های ایرپین، تصور اتفاق‌هایی است که در شهرهای اشغال‌شده شرق اوکراین رخ می‌دهد.

بن استیلر و ولودیمیر زلنسکی در جریان این ملاقات درباره نیازهای پناهجویان در اوکراین و لهستان و همچنین چگونگی همکاری کمیساریای هالی پناهندگان سازمان ملل متحد با دولت اوکراین برای حل بحران موجود به گفت‌وگو پرداختند.


از هنگام تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در اواخر فوریه گذشته، بیش از ۷/۷ میلیون نفر از اهالی این کشور آواره شده‌اند که نود‌ درصد آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

این در حالی است که به گفته کی‌یف در این مدت حدود ۴۰۰ هزار ‌شهروند اوکراینی نیز از روسیه اخراج شده‌اند.

بن استیلر و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد «یو‌ان‌اچ‌سی‌آر» به مناسبت روز جهانی پناهجویان، پیام ویدئویی را در حساب کاربری خود در اینستاگرم منتشر کردند.


بن استیلر در این پیام ویدئویی، ضمن محکوم کردن جنگ و خشونت، می‌گوید که «هیچ کسی فرار از خانه خود را انتخاب نمی‌کند. جستجوی امنیت یک حق است و باید برای هر فردی رعایت شود.»

XS
SM
MD
LG