لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۱

صدراعظم آلمان: گروه ۷ «تا هر زمان که لازم باشد» از اوکراین حمایت می‌کند


اولاف شولتز، صدراعظم آلمان
اولاف شولتز، صدراعظم آلمان

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، می‌گوید که گروه۷ بنا دارد تا در نشست آتی خود به وضوح اعلام کند که این نهاد «تا هر زمان که لازم باشد» از اوکراین حمایت خواهد کرد.

صدر اعظم آلمان در مصاحبه‌ای با آژانس خبری دی‌پی‌ای کشورش که روز شنبه منتشر شد، افزود می‌خواهد در اجلاس آینده رهبران گروه هفت که به میزبانی کشورش انجام می‌شود، چشم‌اندازهای بلندمدت درباره اوکراین را به بحث و گفت‌وگو بگذارد.

وی ضمن تاکید بر لزوم تداوم حمایت از اوکراین گفت: «می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که محاسبات رئیس جمهوری روسیه به نتیجه نمی‌رسد.»

به گفته صدراعظم آلمان، پوتین امیدوار است پس از تصرف «مقدار کافی» از سرزمین اوکراین، وضعیت عادی پنداشته شود و روال عادی زندگی پی‌گیری شود. او تاکید کرد این تصور ولادیمیر پوتین یک «توهم» است.

اولاف شولتز پنجشنبه گذشته به همراه رهبران فرانسه، ایتالیا، و رومانی با سفر به کی‌یف و دیدار با ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، ارسال سلاح‌های بیشتر به این کشور را به بحث و بررسی گذاشت.

هر چهار رهبر اروپایی همچنین از درخواست اوکراین جهت عضویت در اتحادیه اروپا حمایت کردند و صدراعظم آلمان ابراز امیدواری کرد این درخواست طی نشست هفته آینده اتحادیه در بروکسل با موافقت تمامی اعضا مواجه شود.

XS
SM
MD
LG