لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۵

دستور انجام تست کرونا برای ۲۰ میلیون شهروند پکن در پی شیوع تازه امیکرون


آرشیو
آرشیو

دور جدید شیوع امیکرون و اقدامات سختگیرانه دولت چین برای مهار آن پس از شانگهای، به پکن رسیده است.

مقامات بهداشتی پکن اعلام کردند که ۲۲ مورد دیگر ابتلا به کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت ه شناسایی شده است. از زمان دور تازه شیوع در پنج روز پیش، مجموع موارد به ۹۲ نفر رسیده است.

مقامات پکن روز دوشنبه به حدود سه چهارم جمعیت این شهر دستور دادند که طی پنج روز، سه دور تست اجباری کرونا انجام دهند. تنها افرادی که در مناطق دورافتاده و عمدتاً روستایی زندگی می‌کنند، نیازی به آزمایش دادن ندارند.

یازده منطقه از شانزده منطقه پکن شامل تست گسترده کرونا شده است. مردم برای گرفتن تست در بسیاری از مناطق پکن صف بستند.

موارد ابتلا در پکن در مقایسه با شانگهای، جایی که تعداد مبتلایان به ۵۰۰ هزار نفر رسیده و دست‌کم ۱۹۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند، ناچیز است و فعلا هیچ مورد مرگ و میر ناشی از کرونا در پکن گزارش نشده است.

با این حال، مقامات پکن نمی‌خواهند خطر کنند و قصد دارند از همین حالا جلوی فاجعه را بگیرند، چرا که در نهایت ارزان‌تر تمام می‌شود.

با آغاز تست گسترده کرونا در یکی از مناطق پکن، مردم در این شهر ۲۱ میلیونی به فروشگاه‌ها هجوم بردند. اما خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده است که روز سه‌شنبه، وضعیت آرام به نظر می‌رسید و حمل و نقل عمومی تا حد زیادی به فعالیت عادی ادامه می‌داد.

پکن برخی از آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی را مسدود کرده است و ساکنان داخل خانه‌های خود نگهداری می‌شوند.

در شانگهای، ایجاد محدودیت ناگهانی منجر به اختلال در عرضه غذا، دارو و مایحتاج روزانه شد، اما شهروندان پکن می‌گویند به آنها فرصت بیشتری برای آمادگی داده شده است.

XS
SM
MD
LG