لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۶

هنگ‌کنگ بار دیگر درهای خود را به‌ روی مسافران خارجی باز می‌کند


هنگ‌کنگ از ماه مه، برای اولین بار در بیش از دو سال گذشته به خارجی‌ها اجازه ورود می‌دهد. این گامی کوچک جهت کاهش محدودیت‌های سختگیرانه کرونا است که این شهر را به یکی از منزوی ترین مکان‌های جهان تبدیل کرده است.

همچنین پروازهایی که پنج مسافر مبتلا داشته باشند لغو خواهند شد در حالی که پیشتر این رقم، سه مسافر بود.

دولت هنگ کنگ در بیانیه‌ای اعلام کرد که مسافران خارجی مشمول قوانینی خواهند بود که شهروندان باید رعایت کنند.

این اعلامیه پس از رسیدن موارد ابتلا روزانه به زیر هزار نفر به مدت بیش از یک هفته صادر می‌شود. در سوم ماه مارس، موارد روزانه ابتلا به بیش از ۷۰ هزار نفر رسیده بود.

مرزهای هنگ کنگ از اوایل سال ۲۰۲۰ و با آغاز شیوع کرونا با پروازهای بسیار اندک و قرنطینه چند هفته‌ای پس از ورود عملا بسته بود.

اکثر پروازهایی که در حال حاضر در هنگ کنگ فرود می‌آیند، از چین و چند شهر آسیایی دیگر هستند.

در سال جاری تاکنون بیش از ۷۰ پرواز به هنگ کنگ ممنوع شده است.

ممنوعیت پروازهای ورود از ۹ کشور از جمله ایالات متحده آمریکا و بریتانیا در اول ماه آوریل لغو شد و قرنطینه افراد مقیم هنگ‌کنگ از ۱۴ به ۷ روز کاهش پیدا کرد.

هنگ کنگ در اجرای سیاست «کووید صفر» از چین پیروی کرده است که هدف آن نگه داشتن موارد ابتلا روی صفر است و همچنان پروازهای محدودی می‌توانند وارد این مرکز شلوغ تجاری شوند.

هزاران نفر از افرادی که قصد بازگشت به هنگ کنگ را داشته‌اند تحت تأثیر لغو پروازها در آخرین لحظه قرار گرفته‌اند و مجبور شده‌اند مسیرهای جایگزین پیدا کرده و برای قرنطینه هتل رزرو کنند.

هنگ کنگ برای اولین بار در بیش از چهار ماه گذشته، باشگاه‌های ورزشی، سالن‌های زیبایی، پارک‌ها و سینماها را بازگشایی کرد.

دیزنی لند هنگ کنگ نیز پس از تعطیلی از ماه ژانویه دوباره درهایش را به روی علاقه‌مندان باز کرد.

جشن بازگشایی این پارک محبوب با حضور شخصیت‌های دیزنی، سفیران و مدیرعامل دیزنی لند هنگ کنگ برگزار شد.

در طول تعطیلی، دیزنی لند هنگ کنگ با مشارکت سازمان‌‌های غیرانتفاعی محلی از دو هزار خانواده محروم حمایت کرد و برای آنها کالاهایی با تم دیزنی و سایر مواد ضروری از جمله اسباب بازی، ماسک و غذا فرستاد.

به این ترتیب و با بازگشایی دیزنی‌لند هنگ کنگ، دیزنی‌لند شانگهای تنها پارک دیزنی است که همچنان به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل باقی مانده است.

XS
SM
MD
LG