لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۱

ادامه افزایش موارد ابتلا در‌ چین؛ برخی محله‌های پایتخت قرنطینه شدند


با مشاهده افزایش موارد ابتلا در پایتخت چین، مقامات شهری پکن تدابیر احتیاطی شدید و پیشگیرانه وسیعی را آغاز کردند.

تصمیم مقامات پکن برای انجام آزمایش کرونا روی بیش از ۳ میلیون نفر از ساکنان این شهر از روز دوشنبه و اجبار ساکنان یکی از محله‌های این شهر به ماندن در مجتمع‌های مسکونی خود، نگرانی‌ها را نسبت به اجرای قرنطینه گسترده‌تر در پکن، ‌مشابه آن چه در شانگهای اجرا شده، برانگیخته است.

در حالی که از زمان شیوع جدید در روز جمعه تاکنون تنها ۷۰ مورد ابتلا در این شهر ۲۱ میلیون نفری شناسایی شده است، مقامات برای جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس اقدامات سختگیرانه‌ای را تحت رویکرد «کووید صفر» اتخاذ کرده‌‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، برخی از ساکنان پکن به دورکاری روی آورده‌اند و بسیاری از آنها به منظور کسب آمادگی برای شرایط احتمالی محبوس شدن در خانه، غذا و مواد خوراکی تهیه کرده‌اند.

بنا بر گزارش‌ها، سوپرمارکت‌های مرکز پکن، شاهد صف‌های طولانی خریدارانی بود که ساعت‌ها برای تهیه مایحتاج و مواد غذایی اصلی منتظر مانده‌اند.

مقامات بهداشتی پکن درحالی از شناسایی ۲۹ مورد جدید طی ۲۴ ساعت منتهی به ۴ بعد از ظهر روز دوشنبه به وقت محلی خبر می‌دهند که مجموع کل مبتلایان از روز جمعه به ۷۰ نفر افزایش یافته است.

مقامات شهری پایتخت چین همچنین دستور داده‌اند که در منطقه وسیع چائویانگ، جایی که ۴۶ مورد از مجموع موارد ابتلا یافت شده، آزمایش عمومی انجام شود. در روزهای دوشنبه، چهارشنبه، و جمعه ۳.۵ میلیون نفر از ساکنان چائویانگ و همچنین افراد شاغل در این منطقه باید مورد آزمایش کووید-۱۹ قرار گیرند.

مراکز انجام آزمایش کرونا در طول شب و نخستین ساعات روز در مجتمع‌های مسکونی و ساختمان‌های اداری در اطراف منطقه برپا شده‌ است.

شهر آنیانگ در مرکز چین و شهر داندونگ در مرز این کشور با کره شمالی نیز با مشاهده موارد متعدد و ترس از گسترش نوع امیکرون در سراسر چین، قرنطینه را آغاز کرده‌اند.

پیشتر شانگهای نیز شاهد اعمال تدابیر شدیدی در مقابله با گسترش کرونا بوده است. این شهر برای مدت بیش از دو هفته تعطیل شده است و طی ۲۴ ساعت بیش از ۱۹ هزار مورد عفونت جدید و ۵۱ مورد مرگ را گزارش کرده است. به این ترتیب تعداد قربانیان اعلام شده شانگهای در این مرحله از همه‌گیری به ۱۳۸ نفر افزایش یافته است.

مقام‌های شانگهای به دلیل اهمیت اقتصادی و تجاری این کلانشهر همواره تلاش کرده‌اند تاثیر محدودیت‌های مربوط به مهار کرونا را در این شهر را به حداقل برسانند.

XS
SM
MD
LG