لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۴

بایدن در نامه‌ای به رئیس اقلیم کردستان عراق بر حمایت واشنگتن تاکید کرد  


نچیروان بارزانی،  رئیس اقلیم کردستان عراق  (آرشیو)
نچیروان بارزانی،  رئیس اقلیم کردستان عراق  (آرشیو)

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا با ارسال نامە‌ای به نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق با اشاره به پایبندی ایالات متحدە بە حفظ آرامش و ثبات در عراق و اقلیم کردستان، خاطرنشان کرده که اربیل شریک مهم واشنگتن به شمار‌می‌رود.

ریاست اقلیم کردستان در بیانیەای که روز چهارشنبه منتشر کرد با تایید این خبر نوشت که نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان با متیو تولر سفیر آمریکا در عراق در اربیل دیدار و این نامه را دریافت کردە است.

طبق این بیانیە، جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا در این نامە خطاب بە نچیروان بارزانی تاکید کردە است کە اقلیم کردستان شریک مهم آمریکا است. او همچنین بر پایبندی ایالات متحدە بە حفظ آرامش و ثبات عراق و اقلیم کردستان تاکید کرده‌است.

رئیس جمهوری آمریکا در این نامه، همچنین حملە موشکی ٢٢ اسفند سپاە پاسداران بە اربیل را محکوم کردە‌است.

درحمله بامداد ٢٢ اسفند سپاه پاسداران به اقلیم کردستان ویلای شیخ باز کریم مدیر اجرایی شرکت نفتی کار گروپ کە نزدیک بە کنسولگری در حال ساخت ایالات‌متحدە قرار دارد، هدف موشک‌های ایران قرار گرفت.

رئیس‌جمهوری آمریکا با ابراز رضایت از هماهنگی بلند مدت اقلیم کردستان با آمریکا، تاکید کرد که واشنگتن بە حمایت از نیروهای امنیتی عراق و نیروهای پیشمرگە کُرد ادامە می‌دهد.

وزارت خزانە داری آمریکا روزچهارشنبە یک شخص حقیقی و چهار شرکت ایرانی را به خاطر تدارک اقلام ممنوعه برای سپاه پاسداران و صنایع شیمیایی پارچین در فهرست تحریم قرار داد.

در بیانیه وزارت خزانە داری آمریکا بە طور مشخص از نقش سپاه پاسداران در حملات موشکی به اربیل عراق در ماه گذشته و همچنین حمایت این نهاد جمهوری اسلامی از حوثی‌های یمن در حملات به مواضع امارات‌متحده‌عربی و عربستان‌سعودی نام برده شده است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG