لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۵

بهاره هدایت در اعتصاب غذا؛ «هشت کیلو» کم کرده و دچار «ضعف شدید و تپش قلب» است


بهاره هدایت
بهاره هدایت

وکیل بهاره هدایت گفت این زندانی سیاسی پس از ۱۰ روز اعتصاب غذا هشت کیلو گرم کاهش وزن داشته و اکنون دچار «ضعف شدید و تپش قلب» است.

زهرا مینویی، وکیل بهاره هدایت، یک‌شنبه ۱۹ شهریور در پاسخ به کسانی که درباره وضعیت سلامت این زندانی سیاسی از او پرسیده‌اند، در پیام‌رسان ایکس نوشت، در ملاقاتی که او امروز یک‌شنبه با خانواده داشته، روشن شد که «بعد از ۱۰ روز اعتصاب غذا، هشت کیلو وزن کم کرده و در حال حاضر دچار ضعف شدید و تپش قلب است.»

به گفته زهرا مینویی، وضعیت جسمی بهاره هدایت «به گونه‌ای» است که «با کمک یک مأمور زندان توانسته به محل ملاقات بیاید.»

او ابراز امیدواری کرده که موکلش «با اطلاعی که از پیام‌ها و واکنش‌ها به اعتصابش پیدا کرده، هر چه زودتر اعتصاب را بشکند.»

بهاره هدایت از روز پنج‌شنبه ۹ شهریور در اعتراض به مواردی از جمله «سرکوب مضاعف» معترضان به وسیله جمهوری اسلامی و همچنین جان باختن جواد روحی، معترض زندانی، اعتصاب غذا کرده است.

خانواده جواد روحی از او خواسته‌اند اعتصاب غذایش را بشکند.

بهاره هدایت شنبه ۱۸ شهریور در نامه‌ای جمهوری اسلامی را «رفتنی» دانسته و تأکید کرده که اعتصاب غذایش تجدید عهدی با «وجدان عمومی ایرانیان برای آزادی» و «قیام مهسا در آستانه سالگردش» محسوب می‌شود.

این زندانی سیاسی در این نامه وجدان سیاسی را «سرچشمه اصیل قدرت» مردم و از نیازهای اساسی برای نجات سرزمین ایران از «منجلاب حکومت تمامیت‌خواه دینی» خوانده و پایان حکومت جمهوری اسلامی را به «کنش سیاسی اندیشیده و مبتنی بر وجدان» وابسته دانسته است.

به گفته بهاره هدایت، افزایش عمر این حکومت معادل «کاستن از عمر این ملک و ملت است» و «جان، آزادی یا دربند بودن» او زمانی قابل اعتنا است که باعث افزایش اراده برای «براندازی حکومت» شود.

بهاره هدایت همچنین اعتصاب غذایش را «سرخم‌کردنی در برابر خانواده‌های داغدار و خصوصا رنجوری‌شان از سرکوب‌هایی که این روزها متحمل شده‌اند» قلمداد کرده است.


XS
SM
MD
LG