لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۰

عاتکه رجبی و فرزاد صفی‌خانپور، دو فعال صنفی معلمان، به طور موقت آزاد شدند


اعتراضات معلمان ایران، سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
اعتراضات معلمان ایران، سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

دو فعال حقوق معلمان که در پی اعتراض به مسمومیت سریالی دانش‌آموزان و حملات شیمیایی به مدرسه‌ها بازداشت شده بودند، با سپردن وثیقه به طور موقت آزاد شدند.

عاتکه رجبی، که صبح روز ۱۹ اردیبهشت در مقابل آموزش و پرورش مشهد و در راه شرکت در تجمع اعتراضی معلمان بازداشت شده بود، روز یک‌شنبه ۲۴ اردیبهشت، پس از پنج روز بازداشت به قید وثیقه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

خانم رجبی روز دوم مهر سال گذشته در اعتراض به «قتل و بازداشت کودکان» از حضور در مدرسه خودداری کرده و در پی «اعتصاب»، از آموزش و پرورش «اخراج» شده بود.

بازداشت عاتکه رجبی، فعال صنفی معلمان و خواهرش؛ سعدی رجبی توضیح می‌دهد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ابراز امیدواری کرد که «با پایان دادن به روند پرونده‌سازی و آزادی معلمان دربند، روندی عقلایی و قانونی در تصمیم‌گیری‌های کشور ایجاد شود.»

علاوه بر این، فرزاد صفی‌خانپور، فعال حقوق معلمان، روز یک‌شنبه با سپردن وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان سنندج آزاد شد.

او نیز روز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت در جریان تجمع معلمان در سنندج، مرکز استان کردستان و در پی ضرب و شتم به ست ماموران امنیتی بازداشت شده بود.


تجمعات گسترده ۱۹ اردیبهشت فرهنگیان در ۲۴ شهر ایران در اعتراض به مسمومیت سریالی دانش‌آموزان و بی‌عملی مقامات جمهوری اسلامی در قبال حملات شیمیایی با گازهای ناشناخته به مدرسه‌ها و همچنین تأکید بر حقوق صنفی معلمان برگزار شد که در پی آن شماری از فعالان صنفی بازداشت شدند.

XS
SM
MD
LG