لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۳

بازداشت یک «سردار سپاه» در ارتباط با افشای فایل صوتی فساد در سپاه پاسداران


محمد قائمی
محمد قائمی

یک کانال تلگرامی نزدیک به نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی گزارش داده است که سازمان اطلاعات سپاه، محمد قائمی را به اتهام انتشار فایل صوتی فساد سران سپاه و محمدباقر قالیباف، بازداشت کرده است.

کانال تلگرامی «محرمانه» مدعی شده است که با این دستگیری، روشن شده محمد قائمی پشت پرده بسیاری از اسنادی است که طی سال‌های گذشته از پرونده‌های مالی نیروهای مسلح منتشر شده است.

همچنین وب‌سایت خبری تحلیلی دیده‌بان ایران بر اساس «اخبار رسیده» از بازداشت «محمد ق» نماینده حقوقی هلدینگ یاس در زمان مدیریت سعید محمد، خبر داده و نوشته است که این «سردار سپاه» احتمالا با شکایت محمدباقر قالیباف «بیش از دو ماه است که بدون دسترسی به وکیل، در بازداشت موقت به سر می‌برد.

بهمن ۱۴۰۰ یک فایل صوتی ۵۰ دقیقه‌ای از اظهارات محمدعلی جعفری، فرمانده کل پیشین سپاه و صادق ذوالقدرنیا، معاون اقتصادی سپاه درباره فساد مالی در این نهاد انتشار یافت که پس از آن خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران، اصالت آن را تایید کرد.

در این فایل صوتی نقش قاسم سلیمانی و ارتباط او با پرونده‌های کلان فساد مالی مرتبط با نیروی قدس سپاه، بنیاد تعاون سپاه و شهرداری تهران مطرح شده است.

چند روز پس از انتشار این فایل صوتی، علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در سخنانی مدعی شد که «تهمت‌زنی» به مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان، سپاه پاسداران و قاسم سلیمانی از جمله مواردی است که توسط «اتاق‌های فکر دشمن» طراحی شده است.

XS
SM
MD
LG