لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۵

انتقاد آرنولد شوارتزنگر از یهودی‌ستیزی: هیچ جنبشی بر اساس نفرت موفق نشده است


آرنولد شوارتزنگر
آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر بازیگر سرشناس آمریکایی با انتشار یک پیام ویدئویی در حساب کاربری خود در شبکه‌ اجتماعی یوتیوب از یهودی‌ستیزی انتقاد کرد.

آرنولد در این پیام ۱۲ دقیقه‌ای از یهودی‌ستیزان و سایر گروه‌هایی که به نفرت‌پراکنی‌های نژادی و تبعیض‌آمیز دیگر می‌پردازند خواست تا دست از این اقدامات بردارند و مسیر روشن‌تری را انتخاب کنند.

«ورایتی» در گزارشی درباره اظهارات آرنولد نوشت: این بازیگر سال گذشته به خاطر دیدار از اردوگاه کار اجباری «آشویتس» و بیان اینکه پدرش یک افسر نازی در دوران حکومت هیتلر بود، خبرساز شد.

او در پیام ویدئویی خود افرادی را مخاطب قرار داد که تئوری‌های توطئه‌ای که علیه یهودیان یا سایر نژادها، جنسیت‌، یا باورهای دیگر مطرح می‌شود، باور می‌کنند.


آرنولد با اشاره به شکست نازی‌ها، ایالت‌های کنفدراسیون در آمریکا، و آپارتاید در آفریقای جنوبی گفت که هیچ جنبشی بر اساس «نفرت» موفق نخواهد شد.

او در بخش دیگری از پیام خود گفت که «هیج کس کامل نیست و درک می‌کند که مردم چگونه می‌توانند در دام نفرت و تعصب بیفتند.»

این بازیگر در ادامه افزود :«راحت‌تر است که بگویید یهودیان توطئه کردند تا شما عقب بیفتید، تا اینکه اعتراف کنید باید سخت‌تر کار کنید. متنفر بودن، آسان‌تر از آموختن است، هیچ فردی که راه آسان نفرت را انتخاب کرده، به انتهای راه نرسیده است، ‌و نمی‌گوید عجب زندگی، آنها به همان بدبختی که زندگی می‌کردند، می‌میرند.»

آرنولد شوارتزنگر
آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر که اخیراً با اظهارات و پیا‌های ویدئویی سیاسی خود در کانون توجه قرار گرفته، بزودی با یک سریال تلویزیونی در شبکه اینترنتی نتفلیکس به صحنه هنر بازمی‌گردد.

این سریال اکشن کمدی «فوبار» نام دارد و درباره یک پدر و دختر است که متوجه می‌شوند رابطه آنها بر دروغ بنا شده است و هر دو از مأموران سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا «سی‌آی‌ای» هستند.

این مطلب با استفاده از گزارش ورایتی تنظیم شده است.
XS
SM
MD
LG