لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۵

یک خواننده محلی «ضد واکسن» در جمهوری چک پس «ابتلای عمدی خود به کرونا» درگذشت


آرشیو
آرشیو

پسر یک خواننده موسیقی فولکلور جمهوری چک می‌گوید که مادرش پس از مبتلا کردن عمدی خود به کووید-۱۹ جانش را از دست داد.

حنا هورکا، خواننده ۵۷ ساله که واکسن کرونا نزده بود، در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود که پس از مثبت شدن آزمایش کرونایش رو به بهبود است، اما تنها دو روز بعد از انتشار این پیام درگذشت.

یان رک، پسر خانم هورکا، به سرویس جهانی بی‌بی‌سی گفت، وقتی او و پدرش به کرونا مبتلا شدند، مادرش هم مخصوصا کاری کرد که بیمار شود تا بعدا بتواند مجوز بهبودی دریافت کند و به هر جا که می‌خواهد برود.

آقای رک و پدرش که هر دو کاملاً واکسینه شده‌اند، در طول تعطیلات کریسمس هر دو به کووید-۱۹ مبتلا شدند. با این حال مادرش راضی نشد که به قرنطینه برود و تصمیم گرفت از آنها دوری نکند و در عوض خود را در معرض ویروس قرار دهد.

وی گفت که مادرش باید یک هفته در قرنطینه به سر می‌برد «چون آزمایش کرونای ما مثبت شده بود. ولی او تمام مدت با ما بود.»

خانم هورکا، دو روز قبل از مرگش، در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود که در حال بهبود است و اکنون می‌تواند به «تئاتر، سونا، و کنسرت» برود.

یان رک تاکید کرد که گر چه مادرش واکسینه نشده بود، ولی به تئوری‌های توطئه عجیب و غریب درباره واکسن کرونا هم اعتقادی نداشت.

تعداد موارد ابتلا به کرونا در جمهوری چک روز چهارشنبه به بالاترین حد خود رسید. در این کشور برای ورود به بسیاری از اماکن اجتماعی و فرهنکی، از جمله سینماها، کافه‌ها و رستوران‌ها، باید مدرک واکسیناسیون یا مدرک بهبودی اخیر از ابتلا به ویروس کرونا را نشان داد.

XS
SM
MD
LG