لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۹

جایزه یک میلیون دلاری «جنسیس» به مدیرعامل فایزر اهدا شد


آلبرت بورلا، مدیرعامل شرکت فایزر، جایزه یک میلیون دلاری «جنسیس» را به دلیل تلاش‌هایش در مدیریت توسعه واکسن کووید-۱۹ دریافت کرد.

این جایزه معتبر هر سال به افرادی اعطا می‌شود که دستاوردهای ارزنده‌ حرفه ای، در راستای «کمک به بشریت» و «تعهد به ارزش‌های یهودی» داشته‌اند.

بنیاد جایزه جنسیس با تحسین آقای بورلا به دلیل «مدیریت، عزم و تمایل برای پذیرفتن ریسک‌های بزرگ»، اعلام کرد که او در یک کارزار اینترنتی که حدود ۲۰۰ هزار نفر از ۷۱ کشور در آن شرکت کردند، بیشترین تعداد آرا را به دست آورده است.

این شرکت به تصمیم فایزر مبنی بر رد بودجه دولت ایالات متحده آمریکا در اوایل همه‌گیری کرونا اشاره کرد؛ تصمیمی که بروکراسی را کاهش داد و به توسعه واکسن کرونا سرعت بخشید.

شریک آلمانی فایزر، بیو‌ان‌تک، از دولت آلمان بودجه گرفت و فایزر هم بعدا قرارداد بزرگی را با دولت آمریکا امضا کرد.

فایزر، نخستین واکسنی بود که مجوز مصرف اضطراری را در دسامبر سال ۲۰۲۰ در آمریکا دریافت کرد و اسرائیل یکی از نخستین کشورهایی بود که واکسیناسیون جمعیت خود را با این واکسن آغاز کرد.

بنیاد جایزه «جنسیس» اعلام کرد، آقای بورلا که یونانی‌تبار و از فرزندان بازماندگان هولوکاست است، قصد دارد جایزه خود را به پروژه ‌ای با هدف حفظ یاد قربانیان هولوکاست، به ویژه در یونان، اهدا کند.

به این ترتیب آلبرت بورلا به فهرست شماری از تاجران، هنرمندان، و چهره‌های مشهور عرصه سرگرمی که پیشتر برنده این جایزه شده بودند، پیوست. استیون اسپیلبرگ، کارگردان بزرگ هالیوود، برنده سال گذشته این جایزه بود.

جایزه «جنسیس» در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی شد و معمولاً هر سال در اورشلیم و با حضور نخست وزیر اسرائیل اعطا می‌شود. اما برگزاری این مراسم در دو سال گذشته به دلیل همه‌گیری کرونا لغو شده است.

XS
SM
MD
LG