لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۳

فرمانده آمریکایی تیپ زنان داعشی اتهاماتش را پذیرفت


الیسون فلویک-اکرن، فرمانده آمریکایی تیپ زنان داعش
الیسون فلویک-اکرن، فرمانده آمریکایی تیپ زنان داعش

الیسون فلویک-اکرن معروف به فرمانده آمریکایی تیپ زنان داعش روز سه‌شنبه ۱۷ خرداد در دادگاهی در حوزه شرق ایالت ویرجینیا اتهامات خود از جمله آموزش نظامی به بیش از صد زن و دختر در سوریه و همچنین دست‌داشتن در دیگر اتهامات تروریستی را پذیرفت.

الیسون فلویک-اکرن (که با نام‌های الیسون الیزابت برکروس و ام محمد، ام جبرئيل نیز شناخته می‌شود) و پیش از عزیمت به سوریه و پیوستن به داعش ساکن ایالت کانزاس بوده است با تایید اتهامات طرح شده پذیرفت که در کنار آموزش نظامی به زنان با نمایندگی از سوی دولت خودخوانده اسلامی (داعش) که از سوی آمریکا سازمانی تروریستی است، اقدامات دیگری از جمله به راه انداختن تیپ زنانه داعش را صورت داده است.

او در سال ۲۰۰۸ میلادی به همراه همسر دومش که از اعضای گروه تروریستی انصار‌الشریعه بود و اینک کشته شده است، آمریکا را به مقصد مصر ترک کرد. بعد از مدتی اقامت در مصر در سال ۲۰۱۱ به لیبی رفت و بعد از مدتی آنجا را به مقصد ترکیه ترک کرد. مدتی در ترکیه ماند و از آنجا راهی سوریه شد و در رقه اقامت گزید.

فلویک-اکرن ۴۲ ساله که فرمانده تیپ زنانه داعش در رقه سوریه را برعهده داشته است، پیشتر در سوریه دستگیر شده بود و در بهمن سال گذشته در اختیار پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، قرار گرفته بود.

جلسه تفهیم اتهام او در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ در شهر الکساندریای ایالت ویرجینیا برگزار شد.

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید از جمله خدمات این زن به گروه داعش، ترجمه سخنان رهبران داعش، آموزش استفاده از سلاح کلاشینکف به کودکان و آموزش استفاده از جلیقه‌های انتحاری و همچنین آموزش نظریات افراطی در کنار مداوای مجروحان داعش بوده است.

XS
SM
MD
LG