لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ایران ۰۱:۱۴

گشت اخلاقی داعش، مجری مقررات سخت پوشش زنان


داعش از زمان تسلط بر مناطقی در سوریه و عراق در سال ۲۰۱۴، مقررات سختی بر غیر نظامیان، بویژه زنان، تعیین کرده است.

گروه "دولت اسلامی" مقررات جدیدی برای لباس در نواحی زیر کنترل خود در سوریه به اجرا گذاشته است، که زنان را ناچار می سازد فقط لباس سیاه بپوشند و کسانی که رعایت نکنند مجازات می شوند. داعش هر لباس زنانه ای را که سیاه نباشد، وسوسه انگیر تلقی می کند.

یک مرد ساکن شهر دیرالزور، در شرق سوریه، به یک وب سایت مخالفان دولت سوریه گفت ماموران داعش او را به دلیل این که همسر و مادرش پیراهن های رنگین پوشیده بودند دستگیر کردند، و "مرا تا معادل یک گرم طلا نپرداختم آزاد نکردند."

داعش از زمان تسلط بر مناطقی در سوریه و عراق در سال ۲۰۱۴، مقررات سختی بر غیر نظامیان، بویژه زنان، تعیین کرده است.

نیروهای گشت اخلاقی داعش، مشهور به الحسبه، افزون بر جریمه زنان بابت شیوه لباس، عده ای را به دلیل آویزان کردن لباس ها روی پشت بام دستگیر کرده اند.

یک ساکن رقه، پایتخت غیر رسمی گروه دولت اسلامی، به صدای آمریکا گفت داعش هر چیز مرتبط به زنان را برای مردان وسوسه انگیر تلقی می کند.

در حالی که ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا بمباران مواضع داعش در سوریه و عراق را تشدید می کند، فعالان می گویند گروه مقررات رفتاری و اخلاقی را سخت تر کرده است.

یک عضو گروهی که خود را "رقه در سکوت قصابی می شود" می نامد، گفت بمباران در سطوح بسیاری بر داعش اثر گذاشته است، آن را در چشم مردم محل ضعیف ساخته است، بنابراین به گفته او داعش "از سر استیصال به چنین اقداماتی دست می زند."

مشاهده نظرات (۳۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG