لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۴

علی جنتی: هنرمندان خارجی نگران ویزای آمریکا به خاطر سفر به ایران نباشند


علی جنتی گفته است لایحه مصوبه کنگره آمریکا را نباید چندان جدی گرفت.
علی جنتی گفته است لایحه مصوبه کنگره آمریکا را نباید چندان جدی گرفت.

علی جنتی، وزیر ارشاد ایران می گوید اقدام دولت آمریکا در ایجاد مشکل ویزا برای شرکت کنندگان در جشنواره های ایران، تاثیری بر حضور میهمانان بین المللی این جشنواره ها نخواهد داشت.

علی جنتی گفته است لایحه مصوبه کنگره آمریکا را نباید چندان جدی گرفت چون دولت اوباما تبصره هایی را در مورد حوزه های فرهنگ و هنر بدان افزوده است.

مصوبه کنگره به گفته علی جنتی، نشانه دشمنی این نهاد با جمهوری اسلامی است و دولت آمریکا آن را اجرا نخواهد کرد.

علی جنتی با اشاره به غیبت شماری از هنرمندان خارجی در جشنواره فجر امسال گفته است از نظر او هنرمندان جهان نباید از ترس مشکل ویزا برای سفر به آمریکا، از سفر به ایران خودداری کنند.

به موجب مصوبه کنگره آمریکا کسانی که به ایران سفر می کنند، برای سفر به امریکا باید ویزا بگیرند، هرچند کشورشان با آمریکا مقررات لغو روادید متقابل داشته باشد.

به دنبال حمله یک زوج پاکستانی تبار(سید رضوان فاروق که شهروند آمریکا بود و تفشین مالک) به یک مرکز ارائه خدمات به معلولان در ایالت کالیفرنیا، و همچنین حملات تروریستی سال گذشته میلادی در پاریس، کنگره تحت کنترل جمهوریخواهان آمریکا طرحی را تصویب کرد که به موجب آن شهروندان ۳۸ کشور که می توانند بدون ویزای توریستی وارد آمریکا شوند، مجبور خواهند بود در صورتی که شهروندان ایران، عراق، سوریه و سودان نیز باشند و یا طی ۵ سال گذشته به این کشورها سفر کرده باشند، برای سفر به آمریکا ابتدا اقدام به دریافت ویزا کنند.

بنا بر اعلام وزارت امنیت داخلی آمریکا، کشورهای یمن، سومالی و لیبی نیز به فهرست کشورهایی که در برنامه موسوم به "ویزا ویور" با محدودیت روبرو هستند، اضافه شده اند.

XS
SM
MD
LG