لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۵

اعتراض یکی از نمایندگان کنگره آمریکا علیه مناسبات دولت اوباما با ایران


Ed Royce interview with VOA Persian
Ed Royce interview with VOA Persian

یک از نمایندگان با نفوذ جمهوریخواه در مجلس نمایندگان آمریکا از دولت اوباما برای آنچه "کسب رضایت ایران" نامید، انتقاد کرد.

اد رویس، رییس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در واکنش به آغاز اجرای برنامه موسوم به ویزا ویور برای حفاظت بهتر از آمریکائیان از اینکه دولت اوباما قصد دارد برخی ایرانیان را استثنا کند، انتقاد کرد.

آقای رویس گفت :دولت اباما بجای پیروی از قانونی که در دسامبر با حمایت دوحزبی و با بیش از ۴۰۰ رأی اعضای مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد، برای رضایت جمهوری اسلامی ایران از مسیر خود منحرف شده و بار دیگر نشان داده که در برابر شکایت تهران عقب نشینی میکند."

اد رویس دولت اوباما را متهم کرد حاضر است برای حفظ به گفته او" توافق ناقص هسته ای با ایران"، کنگره آمریکا را دور بزند.

کنگره تحت کنترل جمهوریخواهان آمریکا طرحی را تصویب کرد که به موجب آن شهروندان ۳۸ کشور که می توانند بدون ویزای توریستی وارد آمریکا شوند، مجبور خواهند بود در صورتی که شهروندان ایران، عراق، سوریه و سودان نیز باشند و یا طی ۵ سال گذشته به این کشورها سفر کرده باشند، برای سفر به آمریکا ابتدا اقدام به دریافت ویزا کنند.

پیش از این اتفاق، این شهروندان چنین محدودیتی نداشتند.

اما بر اساس قوانین جدید که سفارتخانه های آمریکا و بریتانیا در سایت های خود منتشر کرده اند، کسانی که برای تجارت پس از اجرای برجام به ایران سفر کرده باشند و یا برای کارهای دولتی و انسانی و خبرنگاری به این کشورها رفته باشند، نیازی به گرفتن ویزا برای سفر به آمریکا ندارند.

XS
SM
MD
LG