لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۵

سفر رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به افغانستان برای ارزیابی جنگ با تروریسم


ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده - آرشیو
ژنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده - آرشیو

رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده روز دوشنبه به منظور ارزیابی عملیات نظامی علیه تروریسم و گروه‌های افراطگرا در افغانستان و اطمینان دادن به مقام‌های افغان از تعهد واشنگتن به ارتقای نیروی هوایی این کشور، وارد افغانستان شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، «ژنرال جوزف دانفورد» به خبرنگاران همراه خود گفت در این سفر می‌خواهد درباره تدابیر و اقدامات مؤثر در کمپین ضدتروریسم تبادل نظر کند و ضمنا از اهداف ماه‌های آتی آگاه شود تا بر اساس آن، ائتلاف تحت رهبری آمریکا روشهای ارزیابی پیشرفت جنگ با تروریسم را تهیه کند.

او که از فوریه ۲۰۱۳ تا اوت ۲۰۱۴ فرماندهی نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی را در جنگ افغانستان بر عهده داشته است، خاطر نشان کرد که نیت اصلی او از این سفر ارزیابی شخصی از انتظاراتی است که در چند ماه آینده می‌تواند داشته باشد.

آقای دانفود گفت، می‌خواهم به ژنرال جان نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان اطمینان دهم هر آنچه را در جنگ علیه تروریسم و افراطگرایی نیاز دارد، در اختیار خواهد داشت. جنگ افغانستان هفدهمین سال خود را سپری می‌کند.

سفر رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا حدود یک هفته پس از سفر از پیش اعلام نشده جیم متیس وزیر دفاع آمریکا به فغانستان و گفت‌وگو با مقام‌های افغان برای وادار کردن طالبان به آمدن به پای میز مذاکره صورت می‌گیرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG