لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۰

در پی ادامه حملات طالبان به خارجی‌ها، رئیس پلیس کابل استعفا داد


مراقبت پلیس افغانستان از ساختمان یک مهمانخانه محل سکونت اتباع خارجی در کابل که روز شنبه هدف حمله طالبان قرار گرفت – ۹ آذر ۱۳۹۳
مراقبت پلیس افغانستان از ساختمان یک مهمانخانه محل سکونت اتباع خارجی در کابل که روز شنبه هدف حمله طالبان قرار گرفت – ۹ آذر ۱۳۹۳

در پی رشته حملات گروه افراطی طالبان علیه اتباع خارجی، از جمله هتل‌ها و مهمانخانه‌ها، خودروهای متعلق به سفارتخانه‌های خارجی و همچنین نیروهای نظامی آمریکا، رئیس پلیس شهر کابل، پایتخت افغانستان، روز یکشنبه از سمت خود استعفا داد.

استعفای ژنرال محمد ظاهر اندکی پس از آن صورت گرفت که مقام‌های افغان تایید کردند که یک شهروند آفریقای جنوبی و دو فرزند او، به همراه یک مرد افغان روز گذشته در جریان یک حمله به مهمانخانه‌ای که اتباع خارجی در آن سکونت دارند، مورد حمله قرار گرفتند.

مسئولان دولت و ارتش افغانستان روز شنبه به خبرنگاران گفتند که سه مرد مسلح به یک مهمانخانه، که نزدیک ساختمان پارلمان واقع شده است، هجوم برده و با هدف تصرف آن، به روی افراد حاضر در مهمانخانه آتش گشودند. درگیری بین مهاجمان و نیروهای امنیتی چند ساعت طول کشید.

به گفته صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله (کشور) افغانستان، دو نفر از مهاجمان مسلح به ضرب گلوله نیروهای امنیتی از پای در آمدند و نفر سوم هم بمبی که به خود بسته بود را منفجر کرد.

نیروهای امنیتی افغان موفق شدند ۸ نفر – شش تبعه افغان و دو شهروند خارجی – که به گروگان مهاجمان در آمده بودند را نجات دهند.

گروه اسلامگرای طالبان با طرح این ادعا که مهمانخانه تبدیل به مرکزی برای تبلیغ مسیحیت شده است، مسئولیت حمله روز شنبه را به عهده گرفت.

حمله به این مهمانخانه، آخرین مورد از رشته حملاتی بود که طی چند هفته گذشته در این منطقه از شهر کابل، که چندین سفارتخانه و نمایندگی‌های برخی از سازمان بین‌المللی در آن واقع شده، صورت گرفته است.

XS
SM
MD
LG