لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۳

تیراندازی سرباز افغان به سمت نیروهای خارجی در مزار شریف


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

یک مقام ارتش افغانستان روز شنبه از تیراندازی یک سرباز افغان در یک پایگاه نظامی واقع در شمال کشور و زخمی شدن برخی نیروهای خارجی، از جمله آمریکایی، خبر داد.

خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی لشگر ۲۰۹ ارتش افغانستان نوشت، «یک سرباز افغان در داخل پایگاه به سمت چهار سرباز آمریکایی تیراندازی کرد و آنها را کشت.»

به گفته عبدالقهار آرام مقام‌های مسئول در حال تحقیق درباره جزئیات حادثه هستند.

مرکز فرماندهی ارتش ایالات متحده در کابل ضمن تایید خبر تیراندازی در اردوگاه شاهین در شهر مزار شریف، کشته شدن سربازان ارتش آمریکا در این حادثه را رد کرد.

به نوشته رویترز، این مرکز در بیانیه خود به جزئیات بیشتری اشاره نکرد، اما گفت تعداد نامشخصی از نیروهای نظامی خارجی، از جمله سربازان آمریکایی، زخمی شده اند.

حملات نیروهای خودی، موسوم به «گرگ تنها»، پیشتر هم علیه نظامیان آمریکا در افغانستان سابقه داشته است، اما به نظر می رسد اخیرا شدت یافته است.

شنبه هفته گذشته یک سرباز دیگر ارتش افغانستان با تیراندازی به سوی نیروهای ارتش آمریکا در ولسوالی اچین در ولایت ننگرهار، جان دو سرباز آمریکایی را گرفت.

در ماه مارس گذشته نیز یک سرباز دیگر افغان در ولایت هلمند به سمت نیروهای خارجی مستقر در یک پایگاه نظامی تیراندازی کرد و سه سرباز آمریکایی را زخمی کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG