لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۳

آمریکا به زودی استراتژی خود در افغانستان را اعلام می‌کند؛ شاید اعزام ۴هزار نیروی جدید


آقای متیس روز سه شنبه در کنگره حضور یافت.
آقای متیس روز سه شنبه در کنگره حضور یافت.

جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا، در جلسه ای در کنگره آمریکا گفت گزینه ها در مورد چگونگی برخورد با مناقشه افغانستان از جمله احتمال اعزام نیروی بیشتر در سایه خشونت فزاینده در آن کشور را «خیلی زود» در اختیار پرزیدنت ترامپ قرار خواهد داد.

«جف دنیلز» در وبسایت «سی ان بی سی» نوشت، جیم متیس تاکید کرد باید به مساله افغانستان در قالب یک رویکرد منطقه ای نگاه کرد زیرا پیامدهایی نه تنها برای جنگ با تروریسم بلکه برای جنوب آسیا و آسیای مرکزی دارد.

وزیر دفاع آمریکا گفت: «ما رویکردی منطقه ای را در پیش گرفته ایم. ما هر چیزی از وضعیت بین هند و پاکستان، پاکستان و افغانستان و آشکارا ایران و کل منطقه جنوب آسیا را در نظر داریم».

آمریکا شانزده سال در افغانستان نیروی نظامی مستقر داشته است. بمبگذاری اخیر منطقه دیپلماتیک کابل که منجر به کشته شدن یکصد و پنجاه نفر شد یکی از مرگبارترین حملات در افغانستان از اشغال آن کشور از سال دو هزار و یک به این سو بوده است.

به گفته وزیر دفاع آمریکا سطح نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان در حال حاضر کمتر از ده هزار نفر است و فرمانده آمریکا در افغانستان خواهان نیروی بیشتری شده است.

به نظر می رسد دولت ترامپ در حال بررسی اعزام چهار هزار نیروی مضاعف است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG