لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۲

حزب‌الله لبنان تسلیحات جدیدی در جنگ با اسرائیل به کار گرفت؛ نصرالله: فشار بر اسرائیل ادامه خواهد داشت


همآیشی از هواداران گروه حزب الله لبنان
همآیشی از هواداران گروه حزب الله لبنان

حزب‌الله لبنان روز شنبه اعلام کرد که جنگجویانش در جریان نبردهای کنونی در امتداد مرز لبنان و اسرائیل تسلیحات جدیدی، شامل یک نوع موشک با کلاهک سنگین، را به کار گرفته‌اند.

سید حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله، در سخنرانی تلویزیونی خود گفت که جنگجویان این گروه برای فشار آوردن بر اسرائیل به عملکرد در آن مرز پرتنش ادامه خواهند داد.

نصرالله همچنین ضمن انتقاد از ایالات متحده در پیوند با جنگ اسرائیل و حماس اظهار داشت آمریکا تنها کشوری است که میتواند جلوی تهاجم گسترده اسرائیل در باریکه غزه را بگیرد ولی این کار را نمیکند. وی تصریح کرد که حملات به سربازان آمریکایی در عراق و سوریه تا پایان جنگ در غزه ادامه خواهد داشت.

به گفته حزب الله، دستکم ۳ قرارگاه اسرائیلی‌ها و یک یگان پیاده‌نظام اسرائیل روز شنبه مورد حمله قرار گرفتند. حزب‌الله روز جمعه نیز با استفاده از ۳ فروند پهپاد انتحاری به شمال اسرائیل حمله کرد.

حزب الله و اسرائیل از روز ۸ ماه اکتبر، یک روز پس از حمله مرگبار حماس در جنوب اسرائیل، در امتداد مرز لبنان و اسرائیل به سوی یکدیگر تیراندازی کرده‌اند.

مقامات حزب‌الله، گروه تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران، میگویند با ۳ تیپ ارتش اسرائیل وارد نبرد شده‌اند، در حالی که سربازان اسرائیلی وارد باریکه غزه میشوند.

ارتش اسرائیل به نوبه خود اعلام کرد که هواپیماهایش یک سلسله اهداف حزب الله را مورد حمله قرار داده اند. ارتش اسرائیل این هدفها را قرارگاههای نظامی و انبارهای تسلیحات و زیزساختهای اطلاعاتی قلمداد کرد.

XS
SM
MD
LG