لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۱

حزب‌الله لبنان از کشته شدن ۷ تن از نیروهایش خبر داد


طرفداران گروه شبه نظامی حزب‌الله لبنان
طرفداران گروه شبه نظامی حزب‌الله لبنان

گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان، مورد حمایت جمهوری اسلامی، از کشته‌شدن ۷ تن از اعضایش خبر داد و بدون اشاره به مکان جان‌باختن آنها مدعی شده که این نیروها در مسیر اورشلیم «شهید شده‌اند.»

این در حالی است که خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام حزب‌الله و یک مقام امنیتی لبنان که نخواستند نامشان فاش شود گزارش داد که این ۷ نفر صبح جمعه ۱۹ آبان در سوریه کشته شده‌اند.

رسانه‌های حکومتی سوریه هم در نخستین ساعات روز جمعه از حمله هوایی اسرائیل به استان مرکزی حمص در این کشور خبر داده بودند.

نیروهای حزب‌الله لبنان برای تحکیم قدرت حکومت کنونی سوریه از دوازده سال پیش تاکنون در کنار نیروهای حکومت بشار اسد با مخالفان او جنگیده‌اند.

ارتش اسرائیل هم بامداد روز جمعه اعلام کرد که در پی حمله پهپادی از خاک سوریه به مدرسه‌ای در بندر ایلات این کشور واقع در کناره دریای سرخ، به موضع یک گروه شبه‌نظامی در سوریه حمله کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، سوریه و ارتش اسرائیل از روز ۱۶ مهر امسال در امتداد نوار مرزی اسرائیل و لبنان به تبادل آتش با یکدیگر پرداخته‌اند.

از آغاز جنگ میان حماس و اسرائیل، از ماه گذشته تاکنون، ۶۸ تن از اعضای حزب‌الله لبنان کشته شده‌اند.

حزب‌الله لبنان و حوثی‌های یمن که تحت حمایت مالی و نظامی جمهوری اسلامی هستند، پیشتر هم به سوی اسرائیل راکت‌هایی پرتاب کرده اند.

گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی به نیروهای آمریکایی مستقر در عراق و سوریه نیز حملاتی انجام داده‌اند که با واکنش آمریکا مواجه شده است.

XS
SM
MD
LG