لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۸

یوآو گالانت: اسرائیل تا آزادی گروگان‌ها جنگ را متوقف نمی‌کند


Israel Palestinians
Israel Palestinians

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، روز سه‌شنبه گفت که اسرائیل تا زمانی که ۲۳۹ اسیر اسرائیلی در نوار غزه آزاد نشوند، نبرد علیه گروه تروریستی حماس را متوقف نخواهد کرد.

او به ده‌ها کودک ربوده شده توسط حماس اشاره کرد و گفت: «تا زمانی که آن‌ها را برگردانیم، جنگ را متوقف نخواهیم کرد. کدام پدری از جستجوی فرزندان خود دست بر می‌دارد؟ من آن‌ها را مثل بچه‌های خودم می‌بینم.»

گالانت اضافه کرد که اعضای حماس که در تونل‌های زیر بیمارستان شفا شهر غزه پنهان شده‌اند، از عملیات ارتش اسرائیل در منطقه وحشت دارند.

او همچنین گفت که ارتش اسرائیل در حال توسعه روش‌های جدیدی برای مقابله ایمن با موضوع لزوم ورود به تونل‌ها یا تخریب آنها در عین عدم آسیب رساندن به گروگان‌هایی که ممکن است در آنجا باشند، است.

گالانت بار دیگر متعهد شد که اسرائیل به تمام تروریست‌هایی که در کشتارهای ۷ اکتبر حماس در جنوب اسرائیل شرکت کرده‌اند، دسترسی پیدا خواهد کرد.

او با اشاره به جبهه شمالی، گفت که حزب‌الله لبنان «سعی کرده به اسرائیل آسیب برساند و ضربه‌ای پشت سر هم متحمل شده است.»

او هشدار داد که خلبانان نیروی هوایی اسرائیل آماده هستند و منتظر دستور هستند و «چشم به شمال» دارند.

او همچنین متعهد شد که اسرائیل جوامعی را که در نزدیکی غزه ویران شده و چند روز بعد تخلیه شده بودند، بازسازی و احیا خواهد کرد.

حماس در حمله تروریستی ۱۵ مهر به اسرائیل دست‌کم ۱۴۰۰ اسرائیلی عمدتا غیرنظامی را کشت و حدود ۲۴۰ نفر اسرائیلی و اتباع خارجی از جمله، کودکان، زنان، و سالمندان را ربود.


ایالات متحده، کانادا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی طبقه‌بندی کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG