لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۰

پاسخ به حمله پهپادی به یک مدرسه در ایلات؛ اسرائیل اهدافی را در سوریه بمباران کرد


واحدهای نظامی اسرائیل هفته گذشته رزمایشی را در بلندی های جولان در نزدیکی مرز بین این کشور و سوریه برگزار کردند
واحدهای نظامی اسرائیل هفته گذشته رزمایشی را در بلندی های جولان در نزدیکی مرز بین این کشور و سوریه برگزار کردند

ارتش اسرائیل بامداد روز جمعه ۱۹ آبان، اعلام کرد که موضع یک گروه شبه نظامی در سوریه که حمله پهپادی به مدرسه ای در بندر ایلات اسرائیل انجام داده بود را هدف قرار داده است.

ارتش اسرائیل بدون اشاره به نام این گروه، در شبکه پیام رسان ایکس نوشت:‌ «رژیم سوریه را به طور کامل مسئول هر فعالیت تروریستی ناشی از خاک خود می داند» و تاکید کرد: «ما به هر تجاوز به اسرائیل پاسخ خواهیم داد.»

پیشتر ارتش اسرائیل روز سوم آبان اعلام کرده بود که جت‌های جنگی این کشور زیرساخت‌های ارتش سوریه و خمپاره‌اندازهای آن را در واکنش به پرتاب راکت از سوریه به سمت باندهای جولان هدف حمله قرار دادند.

در پی این حملات رسانه های رسمی سوریه اعلام کردند که در پی حمله هوایی اسرائیل به استان «درعا» در جنوب آن کشور هشت سرباز سوری کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

پیش از این هم، گروه حزب الله لبنان و حوثی های یمن که تحت حمایت مالی و نظامی جمهوری اسلامی هستند، اقدام به پرتاب راکت به سوی اسراییل کرده اند.

ایالات متحده نیز هشدارهایی در این مورد داده و در پاسخ به حملات گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت جمهوری اسلامی به نیروهای آمریکایی مستقر در عراق و سوریه، مواضع آنان را مورد حمله قرار داده است.

XS
SM
MD
LG