لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۳

مولوی عبدالحمید: راه حل مشکلات ایران در «تن دادن به خواسته اکثریت» است


عبدالحمید اسماعیل‌زهی، معروف به مولوی عبدالحمید، در سخنرانی نماز عید فطر زاهدان
عبدالحمید اسماعیل‌زهی، معروف به مولوی عبدالحمید، در سخنرانی نماز عید فطر زاهدان

در آستانه سالگرد «جمعه خونین» و کشته شدن ده‌ها تن از شهروندان در مرکز استان سیستان و بلوچستان به دست نیروهای سرکوب حکومتی، امام جمعه اهل تسنن زاهدان راه حل مشکلات موجود در ایران را در «شنیدن صدای مردم» و «تن دادن به خواسته اکثریت» جامعه دانست.

عبدالحمید اسماعیل‌زهی، معروف به مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل تسنن زاهدان، روز چهارشنبه پنجم مهر در متنی که در حساب کاربری منتسب به او در پیام‌رسان «ایکس» منتشر شده است، تأکید کرد: «راه حل مشکلات موجود کشور نه در نسبت دادن اعتراضات به دولت‌های خارجی و برخورد با معترضان، که در شنیدن صدای مردم و تن دادن به خواسته اکثریت است.»

اظهارات امام جمعه اهل سنت زاهدان هم‌زمان با گزارش‌ها از تلاش نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی برای «ایجاد خاکریز» و «خندق» در اطراف زاهدان است.

در آستانه سالگرد «جمعه خونین»، گزارش‌ها از زاهدان حاکی از این است که نیروهای نظامی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی علاوه بر ایجاد «خندق» در دور شهر، نیروهای خود را در ایستگاه‌های «ایست و بازرسی» مرکز استان افزایش داده‌اند.

یک گزارش تصویری از اطراف مسجد مکی، محل برگزاری نماز جمعه اهل سنت در زاهدان که در یک سال گذشته کانون اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم بوده، نصب دوربین‌های مداربسته در این محل را نشان می‌دهد.

مولوی عبدالحمید در یک سال گذشته و پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشت، بارها در مخالفت با جمهوری اسلامی و حمایت از اعتراضات سراسری سخن گفته و بر یکپارچگی ایران، حقوق برابر شهروندان، و ضرورت اتحاد ایرانیان تأکید کرده است.

مهدی نخل احمدی، روزنامه‌نگار، پیش از این به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که تأکید اول مولوی عبدالحمید «ایران» و «اتحاد همه اقوام» است.

مهدی نخل احمدی: تاکید اول مولوی عبدالحمید ایران و اتحاد همه اقوام است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

XS
SM
MD
LG