لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۶

شرایط جسمانی نسرین جوادی، فعال کارگر زندانی، بدتر شده است


نسرین جوادی یکی از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران
نسرین جوادی یکی از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران

اتحادیه آزاد کارگران ایران از وضعیت جسمانی نامناسب و تشدید بیماری نسرین جوادی، از اعضای این تشکل، در زندان اوین خبر داد و نوشت او به دلیل نداشتن دسترسی به درمان و شرایط سخت زندان، در وضع نامناسبی قرار دارد.

در این گزارش تاکید شده است که شنوایی خانم جوادی دچار افت شدید شده و
روند زمان بر، برای اعزام از زندان به مراکز پزشکی، موجب مشکلات جدی عصبی برای او شده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران همچنین نوشت که سطح گلبول‌های سفید خانم جوادی بسیار پائین بوده و این مسئله، سیستم ایمنی بدن او را به شدت تضعیف کرده است.

این گزارش از تشدید بیماری پوکی استخوان نسرین جوادی به دلیل ناتوانی بدن او در جذب کلسیم و تغذیه نامناسب زندان خبر داده است.

آنطور که اتحادیه آزاد کارگران ایران نوشته، خانم جوادی دچار بیماری دیسک کمر نیز است که بواسطه عدم رسیدگی این بیماری نیز تشدید شده است.

تشدید شرایط نامساعد جسمانی خانم جوادی در شرایطی است که پیش از زندانی شدن او، پزشکان بیمارستان دولتی گواهی عدم تحمل حبس را صادر کرده بودند که با آن موافقت نشد.

به نوشته این گزارش، در حال حاضر با درخواست مرخصی استعلاجی وی به بهانه عدم گذراندن یک سوم از دوره حبس موافقت نشده است.

اعظم (نسرین) خضری جوادی در ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت و روز ۸ خرداد، پس از ۲۹ روز بازداشت با تودیع وثیقه به صورت موقت از زندان قرچک ورامین آزاد شد.

خانم جوادی توسط قاضی افشاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اتهام اجتماع و تبانی جهت اقدام علیه امنیت کشور، اخلال در نظم و آسایش عمومی و ‌تبلیغ علیه نظام در مجموع به ۷ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم و این حکم در دادگاه تجدیدنظر تأیید شد.

او در ۱۱ تیر سال قبل برای اجرای حکم ۷ سال حبس به زندان اوین منتقل شد. او کارگر بازنشسته ۶۶ ساله‌ و عضو هیأت مؤسس شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی (بستا) است.

XS
SM
MD
LG