لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۰

ریحانه انصاری‌نژاد، فعال کارگری، برای تحمل حکم چهار سال زندان، احضار شد


آرشیو
آرشیو

ریحانه انصاری‌نژاد، فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، بر اساس ابلاغیه شعبه یک اجرای احکام دادسرای انقلاب اسلامی تهران، باید ظرف ۵ روز خود را برای اجرای حکم زندان معرفی کند.

به گزارش کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری، وی در دادگاه انقلاب اسلامی به ۴ سال زندان و همچنین به منع عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات و هم‌چنین منع خروج از کشور به مدت دو سال محکوم شد.

بر اساس این گزارش، حکم دادگاه انقلاب اسلامی در دادگاه تجدید نظر هم بدون در نظرگرفتن هیچیک از نواقص در پرونده، تایید شد.
خانم انصاری‌نژاد در اردیبهشت ۱۴۰۱ به دست ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و پس از ۸۷ روز بازداشت، با وثیقه یک و نیم میلیارد تومانی آزاد شد.
او سپس در آستانه روز جهانی کارگر، اول ماه مه سال جاری، همراه با ۸ تن دیگر از فعالان صنفی و کارگری، از جمله عسل محمدی، هیراد پیربداقی، آنیشا اسدالهی، کامیار فکور، سروناز احمدی، حسن ابراهیمی، ژاله روحزاد و الدوز هاشمی، در شرایطی که به دیدار خانواده محمد حبیبی، فعال صنفی معلمان، رفته بودند، به دست نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.
این فعال کارگری روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت، با تودیع وثیقه یک‌ میلیارد تومانی بصورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد.
کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، احضار، تهدید و پرونده سازی برای ریحانه انصاری‌نژاد را شدیدا محکوم کرد و گفت که جای او در زندان نیست.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه هم با توصیف حکم صادر شده علیه خانم انصاری‌نژاد به عنوان اقدامات ظالمانه و محکوم کردن آن، به آنچه نقض ابتدایی‌ترین حقوق قانونی و‌ انسانی او نامید، اعتراض کرد و خواستار آزادی کارگران و زندانیان سیاسی شد.
XS
SM
MD
LG