لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۰

تداوم بازداشت معترضان؛ آرمیتا پاویر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد


 آرمیتا پاویر، فعال دانشجویی
آرمیتا پاویر، فعال دانشجویی

منابع خبری گزارش داده‌اند که آرمیتا پاویر، فعال دانشجویی، روز چهارشنبه توسط نیروهای امنیتی «با خشونت در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد».

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، «ماموران امنیتی با در درست داشتن برگه‌ای ـ که توسط مرجع قضایی به تاریخ سه روز آینده صادر شده بوده ـ به منزل آرمیتا پاویر یورش بردند و او را بازداشت کردند.»

بر اساس این گزارش، تا لحظه تنظیم این خبر از نهاد بازداشت‌کننده، دلایل بازداشت، محل نگهداری و اتهامات خانم پاویر اطلاعی بدست نیامده است.

این فعال دانشجویی در جریان اعتراضات سراسری پس از کشته شدن مهسا امینی نیز توسط نیروهای امنیتی در مقابل دانشگاه شهید مدنی آذربایجان بازداشت و در تاریخ هفدهم آذرماه ۱۴۰۱، با تودیع وثیقه ۲۵۰ میلیونی تومانی از زندان تبریز آزاد شد.

آرمیتا پاویر فعال دانشجویی و دانشجوی رشته زیست سلولی و مولکولی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان است.

خانم پاویر پیش از این در توییتر خود نوشته بود: «خیلی مختصر و مفید: رفتم دادگاه، گفتن صدات کردیم بگیم عفو شاملت شده، یه اظهار ندامت و یه تعهد نامه بنویس طبق بخشنامه، پرونده رو ببندیم...منم ردِّ - عفو کردم اومدم، امروز فردا حکم نهاییم ابلاغ میشه. مرگم را شاید ببینی سر خَم کردنم را هرگز »

XS
SM
MD
LG