لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۸

هانا نیومن: تحقیقات دادستان آلمان می‌تواند  زمینه‌ساز تروریستی‌شناختن سپاه باشد


 درخواست ایرانیان معترض در بروکسل برای قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست تروریستی؛ پنج‌شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲
درخواست ایرانیان معترض در بروکسل برای قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست تروریستی؛ پنج‌شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲

هانا نیومن نماینده آلمان در پارلمان اروپا با انتشار توییتی اعلام کرد تحقیقات دادستان فدرال آلمان می‌تواند زمینه‌ساز اقدام قانونی لازم برای درج نام سپاه در فهرست سازمانهای تروریستی اتحادیه اروپا باشد.

به گفته نیومن، دادستان فدرال آلمان تحقیقاتی را در مورد حملاتی به موسسات یهودی که گفته می‌شود توسط «فرماندهی عملیاتی» ایران مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شده آغاز کرده است.

هانا نیومن نوشته است این تحقیقات می‌تواند زمینه‌ساز اقدام قانونی لازم برای درج نام سپاه در فهرست سازمانهای تروریستی باشد.

ایرانیان مقیم آلمان و دیگر نقاط جهان پس از اعتراضات گسترده سراسری احیر بارها از اتحادیه اروپا خواسته‌اند تا سپاه پاسداران را یک گروه تروریستی معرفی کند.

ماه گذشته، گروهی از زنان مشروطه‌خواه برای تروریستی شناخته شدن سپاه در مقابل دفتر صدراعظم آلمان تحصن ۲۰ روزه بر پا کردند.

زنان مشروطه‌خواه ایرانی مقابل دفتر صدراعظم آلمان تحصن کردند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

در ماه اردیبهشت نیز هزاران نفر از ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی با شرکت در یک راهپیمایی و تجمع اعتراضی گسترده در لندن از بریتانیا خواستند برای اضافه‌کردن سپاه پاسداران به فهرست سازمان‌های تروریستی اقدام کند.

دو مقام ارشد دولت آمریکا اردیبهشت گذشته در یک کنفرانس خبری اعلام کردند که کمتر از یکسال پس از صدور فرمان ریاست جمهوری جو بایدن مبنی بر تشدید تلاش‌ها به منظور بازگرداندن گروگان‌ها و شهروندان آمریکایی به ناحق زندانی‌شده در دیگر کشورها، مطابق قانون «پاسخگویی بازیابی گروگان‌ها و مقابله با گروگان‌گیری رابرت لوینسون»، ایالات متحده سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و چهار فرمانده ارشد آن را به دلیل نقش‌شان در بازداشت شهروندان آمریکایی، در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار داده است.

هرچند با وجود این که نمایندگان پارلمان اروپا سال گذشته برای قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی رای مثبت دادند، شورای اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا هنوز نام این نهاد نظامی را به طور رسمی در فهرست گروه‌های تروریستی قرار نداده‌اند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG