لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۷

نشست «محافظت در برابر ایران هسته‌ای» در واشنگتن برگزار شد


تد کروز، سناتور جمهوریخواه
تد کروز، سناتور جمهوریخواه

محافظت در برابر ایران هسته ای عنوان نشستی بود که ساعاتی پیش از سخنرانی نخست وزیر اسرائیل در کنگره آمریکا، با حضور سناتور جمهوریخواه تد کروز، و الی ویزل برنده جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۸۶ در واشنگتن برگزار شد.

این نشست، در حمایت از تلاش های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برای جلوگیری از رسیدن ایران و قدرت های جهانی به توافق جامع اتمی برگزار شد.

خاخام اشمولی بوتیچ این نشست را ترتیب داده است و از تد کروز سناتور جمهوریخواه هم دعوت کرده بود.

آنها خطر دستیابی ایران به بمب اتم را به وقوع یک هولوکاست دیگر تعبیر کردند و امیدوارند با برگزاری این نشست ها جلوی دستیابی به توافق با ایران را بگیرند.

برنده جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۸۶ صحبت های خود در این نشست را، که دوشنبه شب برگزار شد، با نگرانی از وضعیت یهودیان آغاز کرد و گفت یهودی بودن در دنیای امروز باعث نگرانی است، چرا که همیشه دلایلی برای دشمنی وجود دارد.

او ایران را یک خطر جدی دانست و گفت: باید از گذشته درس بگیریم و اجازه ندهیم تاریخ دوباره تکرار شود. شیطان کارش را آغاز کرده به شیطان شانس دوباره ای ندهید.

تد کروز نماینده جمهوریخواه در پایان این نشست در گفتگویی با خبرنگاران خطر ایران هسته ای را تهدیدی برای امنیت آمریکا دانست و گفت سخنرانی آقای نتانیاهو به مساله ای اختصاص دارد که به اعتقاد من اصلی ترین تهدید برای امنیت آمریکا است.

او همچنین گفت من به عنوان یک آمریکایی تشکر می کنم که آقای نتانیاهو اینجا آمده تا درباره حقیقت این خطر بزرگ صحبت بکند. او گفت معتقدم توافق هسته ای با ایران یک اشتباه بزرگ تاریخی است.

XS
SM
MD
LG