لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۱

ایران نماینده جدید خود در سازمان ملل متحد را معرفی کرد


غلامعلی خوشخو، نماینده ایران در سازمان ملل
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00
دانلود

وزارت امور خارجه ایران روز چهارشنبه و با وقفه‌ای یک ساله، نماینده دائم خود در سازمان ملل متحد در نیویورک را معرفی کرد. به گزارش رسانه‌های ایران، غلامعلی خوشرو به عنوان نماینده جدید ایران در این نهاد بین‌المللی منصوب شده است.

پیشتر حمید ابوطالبی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل متحد معرفی شده بود، اما آمریکا با این معرفی مخالفت کرد و دلیل آن را، نقش او در ماجرای گروگانگیری دیپلمات‌های آمریکایی در تهران در سال ۱۳۵۸ عنوان کرد. هرچند آقای ابوطالبی مدعی بود تنها مترجم بوده، اما واشنگتن از تهران خواست گزینه دیگری را معرفی کند.

حال، پس از گذشت حدود یک سال، نماینده جدید ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک معرفی شده است. یک سالی که شاهد تحولات بزرگی در روابط میان ایران و ایالات متحده بوده است و باید دید واشنگتن این بار چگونه به انتخاب تهران واکنش نشان خواهد داد.

غلامعلی خوشرو دانش‌آموخته جامعه شناسی از یکی از دانشگاه‌های آمریکا و از دیپلمات‌های قدیمی جمهوری اسلامی ایران است. وی در مقطعی نیز معاون حقوقی و بین المللی کمال خرازی وزیر امورخارجه اسبق ایران بود و قبلا نیز به مدت هفت سال، سفیر و معاون نمایندگی ایران در نیویورک بوده است.

آقای خوشرو به تازگی نیز به عنوان سفیر ایران در سوئیس انتخاب شده بود.

XS
SM
MD
LG